HÍREK
A Rovatból

„Más beteg sem érdemelte volna meg ezt a bánásmódot” – több, mint 12 óráig nem jött egy 94 éves férfiért a mentő, aki aztán meg is halt végül

Dr. Kunetz Zsombor tette közzé a levelet, amelyben a férfi hozzátartozója írja le, mi történt az idős édesapjával, akit a mentő érkezéséig ráadásul a folyosón fektettek le. Az egészségügyi szakértő szerint a mentőszolgálat nem látja el alapfeladatát Budapesten.


"Ismét bebizonyítja, és ezt teszi minden nap az Országos Mentőszolgálat, hogy NEM TUDJA ELLÁTNI az ALAPFELADATÁT megfelelő színvonalon. Több, mint 12 órát kell várnia a betegnek a folyosón fekve, míg átszállítják - írta Dr. Kunetz Zsombor a legújabb posztjában.

Kapott ugyanis egy levelet, amelyben ez áll:

Tisztelt Dr. Kunetz Zsombor! Egy újabb történet az Országos Mentőszolgálat csődjéről. Édesapám augusztus 15-én lett rosszul, este. A menőszolgálat ha nem is túl hamar, de időben (30-40perc) kijött, és a Honvéd Kórház Sürgősségi osztályára szállították. Ott lelkiismeretes orvosok kezébe került, minden vizsgálatot elvégeztek rajta. Az ügyeletes doktornő az Országos Korányi Pulmonológiai intézetbe utalta be, a vizsgálatok után oda kellett volna átszállítani.

A doktornő tanácsára 16-án hajnali 4-kor hazajöttem, hogy becsomagoljak édesapámnak. Ekkor még hátra volt a CT vizsgálat. Reggel kb 10-kor érkeztem a Korányi Pulmonólógiai Intézetbe, ahol nem is tudtak róla. Vissza a Honvéd sürgősségi osztályra édesapám még ott feküdt a folyosón. Reggel 6.30-kor a vizsgálatok elvégzése után rendelte meg az ügyeletes doktornő az átszállítást.

Egészen addig jól volt édesapám, tudott magáról. A mentők délután se jöttek, ekkor már elkezdett félrebeszélni, hallucinálni. Estig küzdöttem a mentőért, magánmentőket is próbáltam, de először a mentőket diszponáló ügyeletes nem engedte, később már azt mondták hogy ez lenne a legjobb dolog amit tehetek, ha magán mentővel átszállíttatom saját költségen. De ekkor már jött az OMSZ betegszállítója. Emlékeim szerint este 8 után jött érte a betegszállító, és szállították át utolsóként az ott tartózkodó betegek közül a Korányiba.

Este 8-ig volt kénytelen a folyosón feküdni egy kényelmetlen hordágyon. Ekkor már nagyon rossz állapotban volt. Nem tudott enni, inni, hallucinált. A Korányiban, bár az orvosok igyekeztek mindent megtenni érte, szervei, veséje, mája fokozatosan leálltak, és 18-án vasárnap délelőtt elaludt örökre."

A levélíró édesapja 94 éves volt, és szerinte nagyon méltatlanul bántak vele.

"Bármelyik más beteg sem érdemelte volna meg ezt a bánásmódot. Én biztos vagyok benne, hogy édesapám idő előtti halálához köze van a késedelmes átszállításnak."

Kunetz ezt írja az eset kapcsán:

"Nem, az nem lehet normális egy európai országban, hogy több, mint 12 órába telik egy beteg áthelyezése.

Azt se fogadjuk el, hogy egy európai ország fővárosában az már normalitásnak számít, hogy 30-40 perc a mentő kiérkezése egy akut bejelentésre. Ez valóban európai városokban már 8-10 perc alatt van.

Az sem normális, hogy Budapest akut betegellátása egymástól távol szanaszét szórt intézményekben zajlik. És az sem normális, hogy egy betegnek – vélhetően a sürgősségi osztály túlterheltsége és a rendelkezésére álló ágyak foglaltsága miatt - a folyosón kell órákat várnia a továbbszállításra.

Hozzátenném, hogy a hozzátartozó elmondása szerint a Honvédkórházban folyadékpótlás, oxigénes légzéstámogatás is megtörtént, csak a beteget nem tudták máshová fektetni - feltételezhetően a zsúfoltság és a továbbszállítás igénye miatt - mint a folyosóra.

Ismét meghalt egy beteg, és ebben valószínűleg szerepet játszhatott az is, hogy hosszú ideig nem sikerült a megfelelő osztályra szállítani és addig egy kényelmetlen ágyon kellett várakoznia, nyilvánvalóan rosszabb körülmények között, mint egy kórteremben.

Hány és hány ilyen esetnek kell megtörténnie ahhoz, hogy a tisztikeresztes főigazgatót, Csató Gábort kirúgják a menedzsmenttel együtt, és helyére hozzáértő szakmai vezetést kerüljön?

A hozzátartozóknak pedig, őszinte részvétem."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Mi vagyok én, majom, te szarházi?” – Magyar Pétert barátságtalanul fogadták a Tisza-tó mellett
A Tisza Párt elnöke szerint az affér azon a településen történt, ahol több kilométeren kiirtották a nádast, és ahol a helyiek már alig tudnak lejutni a Tisza-tó partjára.


„Újabb Orbán-harcos.”

„Abádaszalókon a kipusztított nádas helyén felhúzott egyik 100 milliós NER mobilházból kijőve ismét bemutatták a rendszer valódi arcát. Köpködés, trágárkodás és egy kis kerítésrázás”

– számolt be útjának legfrissebb tapasztalatairól Magyar Péter a Facebookon.

„Mindezt azon a településen, ahol több kilométeren kiirtották a nádast, ahol a helyiek már alig tudnak lejutni a Tisza-tó partjára és ahol a polgármester fenyegeti a helyi tiszásokat…” - tette hozzá a politikus, aki egy videót is posztolt a történtekről.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Egy kárpátaljai magyar ápoló szerint nem voltak verésnyomok Sebestyén Józsefen, rögtön rátámadt a kormánysajtó
Razsó Zoltán frontkatona és ápoló azt állítja, nem voltak verésnyomok a kórházba került Sebestyénen. Véleménye szerint a férfi véralvadás okozta egészségügyi probléma miatt halhatott meg.
F.O. - szmo.hu
2025. július 20.



Razsó Zoltán, egy kárpátaljai magyar ápoló az Euronewsnak nyilatkozva azt mondta: nem látott verésre utaló nyomokat Sebestyén Józsefen, amikor kórházba került. Állítása szerint a férfit többször is megvizsgálták, és ha zúzódás vagy véraláfutás lett volna rajta, azt az előírások szerint rögzíteni kellett volna még az osztályra kerülés előtt.

Razsó 27 hónapot szolgált a fronton, és részt vett a bahmuti harcokban is. Korábban együtt szolgált Sándor Fegyirrel, aki jelenleg Ukrajna budapesti nagykövete. Az Euronewsnak azt mondta: büszke magyarnak tartja magát, mégis úgy érezte, harcolnia kell azért az országért, amelybe született.

Elmondása szerint látta Sebestyént sétálni az utcán abban az időszakban, amikor a budapesti állítások szerint már kómában volt.

Később találkozott vele a kórházban is, ahová elmegyógyintézetbe szállították, mert nagyon zavart állapotban volt, és állítólag össze-vissza beszélt.

Razsó azt is elmondta, hogy amikor Sebestyén meghalt, rákérdezett a kollégáinál, mi történt.

Azt a választ kapta, hogy a férfi minden előjel nélkül esett össze a mosdóban, és meghalt. A boncolást végző kórboncnok – akit megbízható embernek nevezett – szerint Sebestyén lábából elindult egy vérrög, ami elakadt az artériákban, ez okozhatta a halálát.

Korábban az Index írt arról, hogy a boncolást egy Joszip Akar nevű szakértő végezte, akit a portál szerint az ukrán titkosszolgálat zsarolt meg a fia mozgósításával. Az információt meg nem nevezett forrásra hivatkozva közölték.

A nyilvánosság elé került egy videófelvétel is, amelyen Sebestyén négykézláb látható, láthatóan rossz állapotban. A felvételen szereplők nem segítenek neki, csak próbálják rávenni, hogy álljon fel.

A kormányzati kommunikáció az esetet azóta is úgy tálalja, hogy a férfit agyonverték, ugyanakkor erre eddig nem mutattak be bizonyítékot, és névvel nyilatkozó helyi magyar sem támasztotta ezt alá.

Razsó Zoltánt, aki az Euronewsnak névvel és arccal vállalta nyilatkozatát, a kormánymédia élesen bírálta. Az Origo névtelen cikkben azt írta róla, hogy együttműködik az Ukrán Biztonsági Szolgálattal (SZBU), és „hazugságot terjesztő magyarul beszélő férfiként” hivatkozott rá. Ezt a megfogalmazást a Magyar Nemzet is átvette egy szintén névtelenül megjelent cikkben.

(via Népszava)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Meghalt az alvó herceg – 20 év kóma után hunyt el a szaúdi trónörökös
Al-Waleed bin Khaled bin Talal Al Saud 15 évesen szenvedett súlyos balesetet Londonban. Azóta kómában feküdt, családja pedig végig reménykedett a csodában.


Al-Waleed bin Khaled bin Talal Al Saud szaúdi herceg 35 éves korában hunyt el. A halálhírről édesapja, Khaled bin Talal Al Saud herceg számolt be az X-en.

„Allah akaratában és ítéletében hívő szívvel, mély fájdalommal és szomorúsággal gyászoljuk szeretett fiunkat: Al-Waleed bin Khaled bin Talal bin Abdulaziz Al Saud herceget – Allah irgalmazzon neki –, aki ma hunyt el” – írta bejegyzésében.

A férfit sokan „alvó hercegként” ismerték, mivel húsz éven keresztül kómában feküdt.

2005-ben, mindössze 15 évesen szenvedett közúti balesetet Londonban, amikor katonai kadétként tanult az Egyesült Királyságban.

A baleset súlyos agysérülést és belső vérzést okozott. Azonnal orvosi ellátásban részesült, amerikai és spanyol szakorvosok is részt vettek a kezelésében, de nem tért magához.

Később Rijádba szállították, ahol a Szaúd-Arábiát megalapító Abdulaziz királyról elnevezett egészségügyi központban ápolták haláláig.

Al-Waleed bin Khaled bin Talal Al Saud 1990 áprilisában született. Édesapja a szaúdi királyi család egyik ismert tagja, és a milliárdos Al Waleed bin Talal herceg unokaöccse.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Először üzent a magyaroknak XIV. Leó pápa - ezt írta az egyházfő
A szentatya személyes hangvételű levélben mondott köszönetet a magyar államfő támogatásáért. Imádságos jókívánságait küldte hazánk békéjéért és gyarapodásáért.


Sulyok Tamás köztársasági elnök közösségi oldalán tette közzé XIV. Leó pápa levelét, amelyben a szentatya megköszönte a magyar államfő jókívánságait és támogatását. A pápa azt írta:

„Örömmel vettem a jókívánságokat tartalmazó, szívélyes üzenetét, amelyet a magyar nép nevében is, eljuttatott hozzám Péter apostol székébe történt megválasztásomat követően”.

XIV. Leó elismerését fejezte ki amiatt is, hogy Magyarország hivatalos küldöttsége részt vett a májusi beiktatási szertartáson. A delegációt Sulyok Tamás vezette. A pápa hangsúlyozta:

„Kérem, fogadja őszinte tiszteletem és nagyrabecsülésem kifejezését, valamint imádságos jókívánságaimat Magyarország békéjére és gyarapodására”.

A köztársasági elnök a levél kapcsán úgy fogalmazott: „Mélységes tisztelettel fogadtam XIV. Leó pápa jókívánságait és áldását”, majd hozzátette: „a szentatya szavai – a hit, a béke és a szolgálat szellemében – lelki megerősítést és reményt jelentenek nemzetünk számára”.

Üzenetét egy latin idézettel zárta: „Deo gratias et caritati Ecclesiae”, vagyis: „Hála Istennek és az Egyház szeretetének”.

XIV. Leó pápa májusban már kapcsolatba lépett magyar hívőkkel is. Egy vatikáni audiencián Kocsis Fülöp érsek-metropolita magyar gyermekek rajzait adta át neki, amit a fiatalok örömteli éljenzése kísért.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk