HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter: Orbán és fideszes sajtó hallgatása a gyerekek elleni erőszak kapcsán beszédesebb ezer szónál

„Vajon hány hasonló rém dolgozhat politikai támogatással a gyermekvédelemben? Hány gyereknek kell tönkremennie, amíg végre történik valami?” A politikus több kérdést is felvetett a legutóbbi eset, a javítóintézi igazgató letartóztatása kapcsán.


Magyar Péter nem először teszi szóvá, hogy szerinte nem kap megfelelő hangsúlyt a gyerekek ellen elkövetett bántalmazás. Legutóbb egy javítóintézet vezetőjéről és társáról derült ki, hogy az intézetben nevelkedő két fiatal lányt is 18 éves koruk után prostituáltként futtattak.

A TISZA Párt vezetője most a közösségi oldalán írt arról, hogy szerint: "Orbán és fideszes sajtó hallgatása a gyerekek elleni erőszak kapcsán beszédesebb ezer szónál".

A politikus szerint "a Szőlő utcai Javítóintézet letartóztatott igazgatója több évtizeden keresztül élhetett vissza a pozíciójával a hatóságok és a politikai elit asszisztálásával (hathatós támogatásával) és használhatta ki a gondozására bízott gyerekeket és fiatalokat".

Emlékeztett arra is, hogy a kormány a kegyelmi botrány után rendelte el az életviteli vizsgálatot az ilyen intézmények vezetőinél.

"Most világosan kiderült, hogy mennyit is ér Orbán Viktor “kifogástalan életvitel vizsgálata”. Vajon véletlenül nem tűnt fel a vizsgálat során, hogy a fideszes politikusokkal mosolyogva fotózkodó Juhász Péter Pállal szemben már legalább egy tucat bejelentés, feljelentés érkezett áldozatoktól, tanúktól és gyermekvédelmi szakemberektől?"

Majd több dolgot is felvetett:

"Vajon véletlenül nem derült ki a környezeti hatásvizsgálatnál, hogy a letartóztatott elkövetők állami alkalmazottként elképzelhetetlen luxusban éltek (120 millió forintnyi kézpénzt foglaltak le a házukban), hogy egyikük 30 milliós Lexussal, másikuk pedig szintén 30 milliós Ford Ranger Raptorral járt a munkahelyére?

Vajon véletlen, hogy nem tudjatjuk meg, hogy kinek a luxus szállodájába hordták a szerencsétlen áldozatokat, alkalmanként 50-70 ezer forintért?

Vajon véletlen hogy nem tudhatjuk meg, hogy a kormányváltás után miért nevezték ki a minisztériumi vezetők a korábban eltanácsolt bűnözőt egy gyermekvédelmi intézmény vezetőjének?

Vajon miért van hírzárlat a teljes fideszes médiában? Vajon hol vannak a fideszes celebek, akik korábban tüntetést akartak szervezni a gyermekek védelmében?

Vajon miért hallgat Orbán Viktor és az összes felelős politikus és a gyermekvédelem politikai komisszárja?

Vajon hány hasonló rém dolgozhat politikai támogatással a gyermekvédelemben? Hány gyereknek kell tönkremennie, amíg végre történik valami?

A hallgatás többet mond ezer szónál.

Tudjuk miért hallgattok és nem felejtünk. Van, amire nincs és nem is lehet bocsánat."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor elárulta, miért mondta Brüsszelben, hogy „adadada”
Komoly választ adott a miniszterelnök, amiben egy kisebb problémáját is elárulta. Ugyanakkor az egyáltalán nem érdekli, ha mémmé válik egy-egy megnyilvánulása.


Interjút adott az Ultrahang YouTube-csatornának Orbán Viktor. A miniszterelnöknél Király Tamás riporter rákérdezett arra is, hogy miért mondta azt néhány hete Brüsszelben kamerák előtt, hogy „adadada”. Ahogy arról korábban mi is írtunk, Orbán egy kérdésre felelve találta nehezen a szavakat, és ekkor válaszolta elsőre ezt a mémmé vált hangsort.

A kormányfő elmondta, hogy öt gyereke miatt ismeri a mém kifejezést, de az egyáltalán nem érdekli, hogy ha valamelyik megszólalásából mém válik. A konkrét esetről a miniszterelnök azt mondta:

„Küzdök a hangszálaimmal.”

Hozzátette: „Igyekszem ezt megtartani magamnak, nem tartozik ez senkire, de szerintem elhasználódtak. Ezért néha megfeszül, és akkor várnom kell egy kicsit, hogy meg tudjak indulni. Mondjuk ha sokan vannak, és nagy a nyilvánosság, akkor ezt nehéz eltitkolni.”

Orbán Viktor viszonylag keveset beszél közel negyven éves politikai pályafutása nehézségeiről és megpróbáltatásairól, de legutóbb egy interjúban már szóba hozta utódlását is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor nem akar Hatvanpusztára költözni: Nem kívánom édesapám halálát, 85 éves, jó erőben van, és az övé
A miniszterelnök szerint a legendás birtok édesapja gazdasága, amit ő nem szeretne használni, hiszen neki nem olyan messze onnan van saját háza.


Ahogy arról korábban is írtunk, Orbán Viktor interjút adott az Ultrahang YouTube-csatornának, ahol beszélt többek között közeli ismerősei és politikai szövetségesei meggazdagodásáról is. Ugyan a miniszterelnök kijelentette, hogy „egy politikus ne foglalkozzon üzleti ügyekkel, maximum gazdaságpolitikával és gazdaságfejlesztéssel”, de azért válaszolt a Hatvanpusztával kapcsolatos kérdésre.

Igaz, először álkérdésnek titulálta a felvetést, de aztán elmondta:

„Nem kívánom édesapám halálát, hogy tisztázzuk a dolgot. 85 éves, jó erőben van, dolgozik, és az övé.”

Hozzátette: „Nekem van Felcsúton saját házam, amiben lakom, ez körülbelül hat kilométerre lehet Hatvanpusztától.”

Újabb riporteri kérdésre megerősítette, hogy a birtok Orbán Győzőé, és kifejtette: „Az egy gazdaság, amit édesapám alkotott meg. Egy régi, állami gazdaság volt – én gyerekkoromban egyébként még ott dolgoztam diákmunkán. Az lerohadt, szétesett, édesapám megvásárolta, és csinált belőle egy gazdaságot, és az az övé.”

„Nézze, 62 éves vagyok. Van egy saját házam Budán, ott lakunk a feleségemmel, és van egy vidéki házam. Mire is volna még szükségem?”

– fogalmazott a miniszterelnök.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Donald Trump aranyat lopott – videó is készült a kínos esetről
Az amerikai elnök a foci klubvilágbajnokság döntőjében csúsztatta a zakója belső zsebébe az egyik aranyérmet, A felvételek szerint FIFA elnökét nem zavarta az eset.


Donald Trump ismét magára irányította a figyelmet, amikor a futball klubvilágbajnokság döntőjén feltűnt a színpadon, és a győztes csapatnak járó egyik aranyérmet egyszerűen zsebre vágta. A 79 éves amerikai elnök vasárnap Gianni Infantinóval, a FIFA elnökével együtt osztotta ki az érmeket a Chelsea játékosainak, akik 3–0-ra verték a Paris Saint-Germaint.

Miután odaadta az érmeket a játékosoknak, Trump észrevette, hogy maradt nála egy fölös darab.

A felvételeken jól látszik, ahogy a szalagot gondosan összehajtogatja, röviden beszél Infantinóval, majd az érmet a zakója belső zsebébe csúsztatja.

A FIFA elnöke ekkor feltartja a hüvelykujját Trump felé.

Ezután Trump és Infantino közösen adták át a trófeát a Chelsea csapatkapitányának, Reece Jamesnek a MetLife Stadionban, New Jerseyben. James később újságíróknak elmondta: „Azt mondták nekem, hogy ő fogja átadni a trófeát, aztán lemegy a színpadról. Azt hittem, le fog menni, de ő maradni akart.”

Cole Palmer, a csapat középpályása azt mondta, „kicsit össze volt zavarodva” Trump jelenlététől.

Donald Trump a díjátadó után rövid interjút is adott. A sport témát hamar félretette, és inkább arról beszélt, hogyan hozta vissza Amerikát a „halálból”, miközben kritizálta az előző kormányzatot.

A klubvilágbajnokságról annyit mondott: „Szerintem ez a legnemzetközibb sport, úgyhogy tényleg képes összekötni a világot.” Hozzátette: „Ez az egységről szól, mindenki összejön, és nagy a szeretet az országok között.”

(via LADbible)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor 2009-ben megegyezett Putyinnal: Nem gondolunk mást 56-ról, csak ezeket a témákat hátrasoroljuk
A miniszterelnök egy interjúban elmesélte, 2009-ben miben állapodtak meg Oroszországgal. Mint fogalmazott, ő javasolta, hogy a politikai vitákat tegyék félre.


Ahogy arról korábban írtunk, interjút adott az Ultrahang YouTube-csatornának Orbán Viktor. Király Tamás riporter szóba hozta a miniszterelnök (akkor még az ellenzék vezető politikusa) és Vlagyimir Putyin közötti 2009-es szentpétervári találkozót.

Orbán elmondta: „2008-ban világossá vált a számomra, hogy a NATO nyugati irányú terjeszkedése véget ért, Oroszország talpon maradt, Putyin visszaerősítette az országot, hosszabb távon is számolni kell velük, mert képes volt a NATO-bővítést megakadályozni.”

Hozzátette, hogy ekkor tudatosult benne is, hogy Oroszországgal mint erős, sőt folyamatosan erősödő világpolitikai tényezővel kell számolni. „Miután azt gondoltam, hogy 2010-ben nyerni fogunk, 2009-ben elutaztam Szentpétervárra – egy másik úton elmentem egyébként Pekingbe is. [...] Tettem ajánlatokat, hogy hogyan képzeljük el mi, magyarok 2010 után az együttműködést Oroszországgal és Kínával.”

A miniszterelnök arról is beszélt, hogy Vlagyimir Putyinnal milyen konkrét dologban egyeztek meg.

„Abban értettünk egyet – ez az én javaslatom volt –, hogy a történelmi vitákat tegyük félre.” Mint fogalmazott, erről a történészeknek és az akadémikusoknak kell vitázniuk, de a mindennapi orosz-magyar együttműködést ez ne nehezítse.

Hozzátette: „A "tegyük félre" nem azt jelenti, hogy elfogadom az álláspontodat, hanem azt, hogy tegyük félre. Mindenki azt gondol, amit akar. Csak akármit gondolunk, azt ne játsszon szerepet a mindennapi, észszerű, politikai-gazdasági együttműködésünkben.”

„Nem gondolunk mást sem 56-ról, sem a II. világháborúról stb., csak amikor beszélünk és politikát csinálunk, ezeket a témákat hátrasoroljuk, mert az a megállapodásunk az oroszokkal, hogy erről sem ők, sem mi nem beszélünk olyan módon, ami megterhelné egyébként az együttműködést”

– fogalmazott Orbán Viktor. Szerinte azóta ezt Putyin és Magyarország is betartja, és „ezzel ki is nyitottuk az utat a gazdasági észszerűség előtt, és logikusan építtettük egészen a háborúig és a szankciók időszakáig az orosz-magyar együttműködést.”


Link másolása
KÖVESS MINKET: