Kormánymédia: Menczer Tamás egy személyben volt az összes frusztrált választó
Viharos szóváltás zajlott le Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, és Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója között Pécsen egy gyermekotthon előtt. A Tisza Párt elnökének és a Fidesz kommunikációs igazgatójának botrányosra sikerült találkozásáról a kormányhoz közeli médiumok is beszámoltak, ezeket a Telex szemlézte.
Az M1 híradója szerint Magyar Péter többször ígéretet tett, hogy meghallgatja az őt fogadó államtitkárt, azonban rendre közbevágott. A tudósításban megmutatták, ahogy Menczer Tamás közvetlen közelről, emelt hangon kérte számon a Tisza elnökét, aki a hírműsor szerint „politikai show-műsorra használta a gyermekvédelem ügyét”.
A Magyar Nemzet és a Mandiner Magyar viselkedését bírálták, azt állítva, hogy indulatosan viselkedett, sőt, a vita hevében lökdösődés is történt. Deák Dániel, a XXI. Század Intézet szakértője a Magyar Nemzetnek azt nyilatkozta, hogy „a baloldali sajtó mosdatja Magyart”, aki szerinte agresszív stílusban igyekezett elküldeni a helyszínről a kommunikációs igazgatót.
Az Origo beszámolója szerint Menczer Tamás volt az, aki megállította Magyar Pétert.
A Telex helyszíni beszámolója viszont egészen más képet festett. Tudósítójuk szerint Menczer Tamás már messziről kiabálva közelítette meg Magyar Pétert, aki élő YouTube-közvetítést indított az eseményről. A felvételen látható, hogy Magyar kezet nyújtott Menczernek, amit a kommunikációs igazgató visszautasított azzal a megjegyzéssel, hogy „Már remeg a kezed.”
Az incidenst követően a Tisza Párt közleményt adott ki, melyben Magyar Péter úgy fogalmazott: „Ma mindenki láthatta az Orbán-kormány valódi arcát. Egy túlzsúfolt gyermekvédelmi otthon előtt követett el garázdaságot Orbán Viktor kommunikációs igazgatója.”