HÍREK
A Rovatból

Botrány Észak-Koreában: Kim Dzsongun szeme láttára borult fel az új szuperromboló

A több ezer tonnás hadihajó vízre bocsátása katasztrófába torkollott, amikor a monstrum megdőlt. Az ország vezetője dühöngött, szerinte megbocsáthatatlan, ami történt.


Súlyos baleset történt Észak-Koreában szerda este, amikor vízre bocsátottak egy új hadihajót. A KCNA állami hírügynökség szerint a 5000 tonnás romboló egyensúlyát vesztette, és oldalára dőlt. A baleset Kim Dzsongun jelenlétében történt, aki élesen bírálta a történteket.

A vezető a KCNA beszámolója szerint úgy fogalmazott: a baleset „nem tolerálható súlyos gondatlanság”, amely „foltot ejtett az ország becsületén”. Kim hozzátette:

„A baleset megalázta államunk méltóságát és önbecsülését,

és a romboló azonnali helyreállítása nem csupán gyakorlati kérdés, hanem közvetlenül az állam tekintélyéhez kapcsolódó politikai kérdés.”

A dél-koreai hadsereg szerint a hadihajó a sikertelen indítás után oldalára dőlt a vízben. A KCNA közleménye nem tett említést személyi sérülésekről, és arról sem közöltek részleteket, mekkora károsodást szenvedett a hajótest.

Áprilisban Észak-Korea már vízre bocsátott egy másik, szintén 5000 tonnás rombolót, szintén Kim Dzsongun jelenlétében. A két új hajó az ország legnagyobb hadihajói közé tartozik.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: A kémkedés gyanúja miatt letartóztatott Holló István rendkívül jó kapcsolatot ápolt a Fidesz vezetésével és a NER gazdasági elittel
Az ukrán kémsztori a fideszes maffián belüli leszámolás szerves része lehet.- írja a Tisza Párt elnöke. Szerinte Fidesz-közeli vagy épp fideszes emberekkel üzletelt Holló, a cége pedig még a Covid alatt is kapott nagy összegű megrendeléseket.


Magyar Péter friss posztjában arról a Holló Istvánról osztott meg több, mint érdekes információkat, akit még május 9-én vettek őrizetbe. A férfit le is tartóztatták, azzal gyanúsítják, hogy az ukrán katonai hírszerzés megbízásából Magyarországon végzett hírszerző tevékenységet.

Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője egy sajtótájékoztatón közölte, hogy a magyar elhárítás már régóta figyelemmel kísérte a férfit.

Magyar szerint viszont Holló rendkívül jó kapcsolatot ápolt a Fidesz vezetésével és a NER gazdasági elittel:

"A Fidesz aljas, hazug módon a TISZA-t próbálja összemosni külföldi szolgálatokkal, erre kiderül, hogy az ukrán kémkedéssel gyanúsított Holló István, Orbánék legbelsőbb köreihez tartozik, közös üzletet vittek éveken keresztül.

A kémkedés gyanúja miatt letartóztatott ukrán állampolgárságú Holló István rendkívül jó kapcsolatot ápolt a Fidesz vezetésével és a NER gazdasági elittel.

A kémkedéssel gyanúsított Hollónak közös cége volt (Rayrai, majd Steriflow Kft. néven) Kupper András fideszes politikussal, egykori országgyűlési képviselővel és annak édesapjával, a budapesti parkolási biznisz korlátlan urával. Szintén felbukkant a cégben az egykori III/2-es tiszt, Orbán Viktor rendészeti államtitkára, Pintér Sándor legfőbb bizalmasa Tasnádi László.

Az említett cég és így a kémkedéssel gyanúsított Holló milliárdos állami megrendeléseket kapott a Covid járvány idején. A most letartóztatott, Ukrajnának való kémkedéssel gyanúsított Holló egészen 2024 szeptemberéig közösen üzletelt a NER elittel.

Érdekes módon 2024 őszén Pintér Sándor bizalmasa, Tasnádi László is elkezdte felszámolni milliárdos céges érdekeltségeit. Jelenleg pedig már az a hír járja, hogy Pintér Sándor is eladja a családjához köthető milliárdos értékű cégcsoportokat.

Az ukrán kémsztori a fideszes maffián belüli leszámolás szerves része lehet. Hasonlóan az MNB-ben történt bankrablás kapcsán folytatott ÁSZ jelentés, itt a kémszál lehet a bunkósbot, amivel lejjebb akarja verni a Dinasztia az átvenni kívánt hatalmas vagyonok vételárat.

A visszaszámlálás elkezdődött."

Az Opten céginformációs adatbázis szerint a Steriflow Kft. jelenleg végelszámolást alatt áll. A cég 2023-as jegyzőkönyve alapján Kupper, Marton és Holló valóban tulajdonosok voltak a nem sokkal később felszámolt vállalatban - írta a Telex.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
„Ez köpedelem!” - Vályi István arról, hogy nem finanszírozza a kormány, így elmaradnak a nyári napközis Erzsébet-táborok
Vályi István kiakadt azon, hogy az idén nyáron nem lesz lehetőség napközis Erzsébet-táborok szervezésére. Az újságíró kemény szavakkal kommentálta a döntést.
F. O. - szmo.hu
2025. május 22.



„Máshová került a hangsúly, mondjátok: 9 milliárd forint nincs arra, hogy a szegény vagy hátrányos helyzetű gyerekek Erzsébet-táborba mehessenek, hogy egy kicsit gyereknek érezhessék magukat. 255 milliárd viszont van arra, hogy a MÁV-nak és a Volánnak új irodaház épüljön Budapesten, a Duna-parton.

Ha másért nem, ezért biztosan utolér majd titeket a karma.

Mindenkit, aki erre rábólintott, ha nem a jóisten, ha nem az emberek, akkor a karma utoléri majd. Ez köpedelem…” - zárta TikTok-videóját Vályi.

Ahogy már írtunk róla, a döntés hátterében az állhat, hogy a kormány már nem finanszírozza ezt a tábortípust. Korábban ezeket a táborokat iskolák, önkormányzatok, családsegítő szolgálatok és tanodák szervezték a gyermekek lakóhelyéhez közel. A program a nyári szünet tíz hetében, hétfőtől péntekig biztosított napi négyszeri étkezést, különféle foglalkozásokat és kirándulásokat, mindössze napi 100 forintos részvételi díjért.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Elfordulnak Orbántól a magyarok? – 15 év után meginogni látszik a Fidesz rendszere
Egy friss kutatás szerint egyre többen érzik úgy, hogy Orbán rendszere nem nekik kedvez. Az egészségügy, a megélhetés és a korrupció a legnagyobb problémák közé kerültek.


Önfeledt ünnepléssel telt 2010. április 25-e a Vörösmarty téren, miután kiderült, hogy a Fidesz–KDNP kétharmados győzelmet aratott a választáson. Orbán Viktor történelmi napnak nevezte az eseményt, és bejelentette a Nemzeti Együttműködés Rendszerének létrehozását. Azt mondta: „olyan rendszer lesz ez, amelyben egymást fogjuk segíteni, és egymást fogjuk biztatni, hogy merjünk nagy célokat kitűzni és azokért közösen dolgozni”. Hangsúlyozta, hogy véget ért a hatalommal visszaélő oligarchák rendszere, és innentől a magyar emberek érdeke az első.

Tizenöt évvel később

a Policy Solutions friss kutatása szerint a magyar társadalom többsége úgy látja, hogy a rendszer inkább hátráltatta, mint elősegítette az ország fejlődését,

írja a Telex. A válaszadók kétharmada szerint az elmúlt másfél évtized elsősorban a gazdagoknak kedvezett, és azok tudtak előrejutni, akik jó kapcsolatot ápoltak a kormánnyal.

A kutatásból az is kiderült, hogy az emberek három legnagyobb problémának az egészségügy helyzetét, a megélhetési költségek növekedését és a korrupciót tartják.

A megkérdezettek 35 százaléka az egészségügyet nevezte meg legfontosabb gondként, de sokan említették a korrupciót és az egyre nehezebb megélhetést is.

Még a Fidesz szavazói is az egészségügyet tették első helyre, bár ők a korrupciót kevésbé tartják problémának. A Tisza Párt szavazóinál viszont a korrupció megelőzte az egészségügyet is.

A felmérés azt is vizsgálta, hogy a magyarok szerint melyek voltak a kormány legnagyobb sikerei. A 13. havi nyugdíj visszavezetése, a családtámogatások és a rezsicsökkentés szerepeltek a lista élén. Ezeket a témákat emelte ki Lázár János is egy vasárnapi rendezvényen: „Ez a választás a gázszámla kérdése lesz! Ez a választás a 13. havi nyugdíj kérdése lesz! Ez a választás az édesanyák adómentességének a kérdése lesz!”

A teljes társadalomban a 13. havi nyugdíj végzett az első helyen, ezt minden harmadik válaszadó a legfontosabb intézkedésnek tartotta. Második lett a családtámogatási rendszer, harmadik a rezsicsökkentés. A Fidesz szavazói más sorrendet állítottak: náluk a családtámogatás került az élre, ezt a migráció elleni fellépés követte, majd a 13. havi nyugdíj. A rezsicsökkentésnél többre értékelték, hogy Magyarország kimaradt a háborús konfliktusokból.

A nyitott kérdésekre adott válaszok alapján is ez a három téma számított a legsikeresebbnek, ugyanakkor minden negyedik megkérdezett szerint a kormánynak nem volt említésre méltó eredménye az elmúlt 15 évben.

A legtöbben abban is egyetértettek, hogy a családtámogatásokat, a 13. havi nyugdíjat és a rezsicsökkentést a következő kormánynak is fenn kellene tartania.

A válaszadók fele szerint az elmúlt másfél évtized inkább negatívan hatott Magyarország fejlődésére, míg 39 százalék szerint pozitív volt a hatása. A Fidesz szavazóinak 88 százaléka pozitívan értékeli az Orbán-kormányok teljesítményét, és csak egy százalékuk lát benne negatívumot. A Tisza Párt szavazóinál ennek épp az ellenkezője figyelhető meg: 87 százalékuk inkább negatívnak tartja az elmúlt időszakot, és csupán egy százalékuk értékeli pozitívan.

A különböző korosztályok között is eltérés látszik. A 60 év felettiek körében többen vannak, akik inkább pozitívnak látják a 2010 óta tartó időszakot, míg a 18 és 25 év közötti fiatalok közül közel 60 százalék negatívan ítéli meg azt.

A fideszes szavazók több kérdésben is eltérő véleményt fogalmaztak meg. Közülük 40 százalék szerint javult a demokrácia állapota az elmúlt 15 évben, 13 százalék szerint pedig romlott. Az ellenzéki pártok szavazói közül csak 2–3 százalék számolt be javulásról, miközben több mint háromnegyedük romlást érzékelt. Az egészségügyről is hasonlóan megoszlottak a vélemények: a Fidesz szavazóinak 38 százaléka szerint romlott, 31 százalékuk viszont javulást tapasztalt. A Tisza Párt szimpatizánsainak 84 százaléka romlást, és csak 2 százaléka javulást érzékelt.

A megkérdezettek 65 százaléka egyetértett azzal, hogy Orbán Viktor kormányzása elsősorban a gazdagoknak kedvezett.

Ugyanennyien gondolják azt is, hogy csak az boldogul, aki jó kapcsolatban áll a kormánnyal. A Fidesz szavazói közül is 45 százalék vélekedett így. Abban a kérdésben, hogy a kormány kizárólag a saját szavazóival törődik-e, 57 százalék értett egyet, és közel 40 százalék nem.

A fideszes válaszadók 45 százaléka úgy érzi, hogy jobban él, mint 15 évvel ezelőtt. A Tisza Párt szavazóinak 66 százaléka viszont rosszabb anyagi helyzetről számolt be, és csak 5 százalékuk mondta azt, hogy javult a helyzete. A Fidesz támogatóinak közel fele bízik abban, hogy a következő évben tovább javul a helyzete, míg az ellenzéki pártok szavazóinak többsége romlást vár. Az összes megkérdezett több mint 60 százaléka szerint nemcsak a saját anyagi helyzete, hanem a magyar embereké is romlott az elmúlt 15 évben.

A kutatás arra is kitért, hogy Orbán Viktor vagy Magyar Péter lenne alkalmasabb az ország vezetésére.

A válaszadók három témában ítélték jobbnak Orbánt: családtámogatásokban, migráció kezelésében és a háborús konfliktusok elkerülésében. A nemzeti érdek képviseletében mindkét politikusban ugyanannyian bíznak.

A további 14 kérdésben Magyar Péter kapott nagyobb támogatottságot. A megkérdezettek szerint ő hatékonyabb lenne az uniós források megszerzésében, a korrupció visszaszorításában, valamint az egészségügy és az oktatás javításában. Többen várnák tőle a gazdasági növekedést, a bérek emelését és az infláció csökkentését is. A DK és a Mi Hazánk szavazói között sokan egyik politikusban sem bíznak, de akik választottak, azok inkább Magyar Pétert tartják alkalmasabbnak.

A bizonytalan szavazók jelenleg inkább Orbán Viktorhoz húznak.

A kutatás szerint a válaszadók 44 százaléka hisz abban, hogy a jelenlegi kormányt demokratikus választáson le lehet váltani, míg közel 40 százalék szerint ez nem lehetséges. Öt évvel ezelőtt ennél kevesebben hittek ebben, vagyis azóta valamelyest nőtt az optimizmus. A Tisza Párt szavazói közül 54 százalék véli úgy, hogy Orbán Viktor legyőzhető a következő választáson.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Mészáros Lőrinc vagyona közel másfélszeresére nőtt, továbbra is ő a leggazdagabb magyar – itt a 100 leggazdagabb magyar friss listája
Jászai Gellért 264 milliárd forintos vagyonával a nyolcadik lett, míg tavaly még csak a 13. helyen szerepelt 138 milliárddal. A szerkesztők idén is elkészítették a befolyásbarométert.


A leggazdagabb magyarok összvagyona már meghaladja a 11 ezer milliárd forintot. Ez nagyjából 2 billió forinttal több, mint tavaly, ami 22 százalékos növekedést jelent. A „100 leggazdagabb magyar” kiadvány szerint a vagyon jelentős része a tíz leggazdagabb szereplőnél összpontosul, ők együtt 5138 milliárd forintot birtokolnak. Ez az összeg a teljes vagyon közel felét teszi ki.

A szerkesztők közölték, hogy az idei, immár huszonnegyedik alkalommal megjelent listán ismét Mészáros Lőrinc, Csányi Sándor és Felcsuti Zsolt foglalták el az első három helyet.

Mészáros Lőrinc továbbra is az első helyen áll. Az ő vagyona idén 1422 milliárd forint, ami majdnem 50 százalékos emelkedés a tavalyi 990 milliárdhoz képest.

A második helyen Csányi Sándor szerepel 820 milliárd forinttal, míg a harmadik Felcsuti Zsolt lett 526 milliárd forinttal. Felcsuti vagyona tavalyhoz képest 40 milliárd forinttal nőtt.

A negyedik helyen Veres Tibor található 480 milliárd forinttal, őt követi Gattyán György 441 milliárd forinttal. Szíjj László 370 milliárd forinttal a hatodik, Jellinek Dániel 336 milliárddal a hetedik. Jellinek vagyona tavaly még 295 milliárd forint volt, így nála 14 százalékos növekedés látható.

Jászai Gellért 264 milliárd forintos vagyonával a nyolcadik lett, míg tavaly még csak a 13. helyen szerepelt 138 milliárddal. A magazin felelős szerkesztője, Szakonyi Péter szerint Jászai „berobbant” az élmezőnybe. Széles Gábor 258 milliárddal a kilencedik, Garancsi István 221 milliárddal zárja az első tíz helyezettet.

A lista második tizedében is jól ismert nevek szerepelnek. Tiborcz István vagyona 188 milliárd forint, ami a tavalyi 100 milliárdhoz képest 88 százalékos növekedést jelent. Kasza Lajos 183 milliárd forinttal, Futó Gábor pedig 160 milliárddal került fel a listára. Wáberer György 156 milliárd, Leisztinger Tamás pedig 153 milliárd forintos vagyonnal tartja magát a leggazdagabb tizenöt között. Leisztinger vagyona mindössze 4 százalékkal nőtt az előző évhez képest.

Két új név is bekerült idén a leggazdagabbak közé. Feith Zoltán a 69. helyen áll 43,2 milliárd forinttal, a pénzügyi szolgáltatások területén aktív. A Korbély fivérek a 87. helyre kerültek 33,5 milliárd forinttal, ők kereskedelemmel foglalkoznak.

A magazin szerint idén 19,7 milliárd forintos vagyonnal lehetett bejutni a top 100-ba, míg tavaly még 17,2 milliárd forint is elegendő volt. Két évvel ezelőtt a belépési küszöb 14,5 milliárd forint volt.

A nők továbbra is kevesen vannak a leggazdagabbak között. Idén is csak két nő, illetve családjuk került be a listára. Schmidt Mária és családja a 17. helyen áll 133 milliárd forinttal, tavaly még a 21. helyen szerepeltek. Hermann Kamilla a 48. helyet foglalja el 64 milliárd forinttal.

A kiadvány idén is közöl regionális listákat. Ezeket három országrész alapján állították össze: Nyugat-, Kelet-, illetve Közép- és Dél-Magyarország. Az itt szereplők vagyona meghaladja az 5 milliárd forintot, de nem éri el a 100-as listához szükséges minimumot.

A szerkesztők idén is elkészítették a befolyásbarométert. Ez a lista nem a vagyon, hanem a társadalmi és politikai hatás alapján rangsorol. A szubjektív szavazatokon alapuló rangsort ismét Orbán Viktor vezeti.

A befolyáslistát tizenegy politikai elemző véleménye alapján állították össze, és továbbra is Orbán Viktor miniszterelnök vezeti. Csányi Sándor a második, Mészáros Lőrinc a harmadik helyet kapta. A negyedik helyen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter áll.

Őt követi Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, majd Varga Mihály, a Magyar Nemzeti Bank új elnöke. Rogán Antal négy pozícióval hátrébb csúszva hetedik lett. A nyolcadik Hernádi Zsolt, a kilencedik Lázár János, a tizedik pedig Tiborcz István.

Magyar Péter 53 helyet ugrott előre, és most a 16. helyen szerepel. Ő az egyetlen új név az élmezőnyben. Az ellenzéki politikusok közül idén is csak Karácsony Gergely került be az ötven legbefolyásosabb magyar közé, a 36. helyen végzett, négy helyet rontott a tavalyihoz képest.

Gyurcsány Ferenc és Dobrev Klára idén már nem szerepelnek a befolyásosok között, bár tavaly még a listán voltak.

A „100 leggazdagabb magyar” kiadvány szerkesztői: Korányi G. Tamás és Szakonyi Péter, a lapigazgató Kolozsi Gábor.


Link másolása
KÖVESS MINKET: