KULT
A Rovatból

Ki hitte volna, hogy Vavra Bence tud énekelni? - megnéztük a Sztárban sztár első adását

De nem ez a Sztárban sztár első adásának egyetlen tanulsága. Rájöttem, hogy sosem szeretnék Laroux-t hallgatni, és megállapítottam, hogy Stohl András sokkal jobb színész, mint Will Smith.

Link másolása

(Tudjátok: kritika, SPOILERVESZÉLY.)

Bevallom, alapjában véve kedvelem a Sztárban sztárt, mert a szereplők megmutathatják olyan oldalukat, amiről addig sejtésünk sem volt.

Például ki hitte volna, hogy Vavra Bence tud énekelni?

Mármint tényleg énekelni, nem csak olyan „ügyeletes szépfiú elfogadható hanggal” szinten?

Annak idején a Sztárban sztár nyitotta fel rá a szemem, hogy Szandi mennyire jó énekesnő (csak beragadt egy – szerintem – rossz műfajba), vagy hogy Bereczki Zoltán tulajdonképpen egy kaméleon.

Amúgy egyáltalán nem új ez a műfaj a magyar szórakoztatás történetében. 1979-ben volt egy szilveszteri műsor, a Disco disco, amelyben a kor népszerű színészei bújtak akkori világsztárok bőrébe. A legemlékezetesebb talán Harsányi Gábor Amanda Lear interpretációja volt. (Ezt csak a „régen minden jobb volt” tábor kedvéért jegyzem meg.)

A korábbi évadokhoz képest ismét változott a zsűri összetétele. Kökény Attila és Papp Szabi maradt, viszont Bereczki Zoltán helyét Makránczi Zalán vette át, a kötelező egy darab nő pedig Lékai-Kiss Ramóna lett.

A zsűri már a bemutatkozásnál igyekezett vicces lenni, Makránczi Zalán ugyanis feketébe öltözött, amire zsűritársai John Williams Birodalmi indulóját kezdték dúdolni, majd amikor Tilla rákérdezett, miért, közölték, hogy Zalán a sötét lovag. Ami a maga módján zseniális benyögés, mivel

egyetlen mondatban sikerült vérig sérteniük két franchise rajongóit.

A műsorvezető a lecserélhetetlen Till Attila. (Tényleg, emlékeztek, hogy a legelső évadnak még Friderikusz volt a műsorvezetője? Én sem.)

Azért is hasznosak számomra az ilyen műsorok, mert kicsit búsztolja az általános műveltségemet. Egyre gyakrabban fordul elő, hogy számomra tök ismeretlen előadók utánoznak számomra tök ismeretlen előadókat, és így kénytelen vagyok tájékozódni, hogy valamennyire tartsam a lépést a korral.

Aztán persze olykor kiderül, hogy jobb volt a tudatlanság, de szeretek veszélyesen élni.

De nézzük a versenyzőket és a produkciókat!

Személyes szubjektív véleményem szerint a színészeknek jobban áll az ilyen típusú műsor, mint az énekeseknek. Ember Márk sem okozott a csalódást, aki Jason Derulóként nyitotta meg a show-t.

Hozta, amit kellett, bár azért az is igaz, hogy a Sztárban sztár produkciók sikere minimum 50 százalékban a maszkmestereken és sztájlisztokon múlik.

Márknak épp ezért már azelőtt félig nyert ügye volt, hogy énekelni kezdett.

A zsűri remekségét jelzi, hogy rögtön az első értékelésben megjön az első kakis poén is, ehhez méltó kacarászás kíséretében. A zsűriről talán ennyi elég is.

Galambos Dorina következett és a La Roux – Dorinát amúgy bírom, értékelhető előadói fejlődési ívet járt be „a magyar Britney Spears”-től a Mrs. Colombóig,

de hogy soha életemben nem szeretnék La Roux-t hallgatni, az is biztos.

Ez nem Dorina hibája persze, a klippet egész jól lehozta, bár itt-ott hamiskásnak hallottam. Till Attila amúgy igen találóan jegyezte meg Dorina külső megjelenésére, hogy így nézne ki Papp Szabi, ha lánynak születik.

Dallos Bogi a Pamkutya-párost kapta. Pamkutyáékat véletlenül pont ismerem, mivel a kisfiam nemcsak hallgatja, de hallgattatja is. Persze ő most 9 éves, és ebben a korban az ember sok mindenért lelkesedik, amit később letagadna.

Amúgy Pamkutyáék paródiáiban vannak tényleg jó ötletek, de – legalábbis számomra – az előadásuk színvonala nem haladja meg egy tehetségesebb sulizenekarét.

Bogi szerintem szenzációsan megoldotta a feladatot. Különösen, ha figyelembe vesszük, hogy ő két pasi, hanem egy nő – nőnek mindig nehezebb pasit alakítani, mint fordítva –, és hát legyünk őszinték,

sokkal jobb előadó is, mint Pisti és Béla.

Marics Peti Måneskinként mutatta meg, hogy helye van a színpadon, és bár eddig elkerülte figyelmemet, mostantól figyelni fogok rá. (Marics Petire, nem a Måneskinre.)

Zámbó Krisztián nagy talány számomra. Az Álarcos énekesben egész jó volt, de a mostani Csepregi Éva-alakítása kapcsán nekem azért felébredtek az X-faktoros emlékek. A zsűri másképp látta és hallotta, szerintük tökéletesen hozta Csepregi hangját. Ooo-kééé…

Orsovai Reni lesz az egyik favoritom az évadban. Olyan tökéletesen hozta Tóth Gabit, hogy bármilyen közhelyesen hangzik, tényleg oda kellett néznem, hogy meggyőződjek róla, nem a nemzet Gabija áll személyesen a színpadon. (Oké, lebuktam, olykor csak hallgattam a műsort, mert hát valamikor wordlézni is kell.)

Örülnék, ha nyerne, annál is inkább, mert bármily felháborító, hölgy még nem nyert a magyar Sztárban sztár történetében.

Péterffy Lili a belga Stromae volt, Vavra Bence James Arthur (erre már utaltam). Emilio Korda Györggyé változott, és meglehetősen jól hozta Gyuri bácsit, bár azt gondolom, hogyha valakiben amúgy megvan az utánzás tehetsége (és főleg még énekhangja is van hozzá), ő a könnyebb feladatok közé tartozik.

Ugyanakkor Tilla és Rami jogosan állapította meg, hogy Emilio kicsit Jack Nicholsonra is emlékeztetett, ráadásul a Ragyogásból.

Szekeres Adrien Kylie Minogue dalát adta elő. Szerintem nem sikerült annyira jól.

Nem úgy, mint Palya Bea LP-je. Kétségtelenül Bea lóg ki leginkább ebből a műsorból, gondolom kap is majd a highbrow rajongóktól, de ilyen ez a popszakma. Szerintem ahhoz képest remekül vette az első akadályt, bár Lékai-Kiss Ramóna szerint még többet vissza kellett volna vennie a palyabeaságból.

Na és akkor jött Stohl András. Őszinte leszek, Stohllal nagyon elfogult vagyok.

Véleményem szerint generációja egyik legjobb színésze, sőt, még ezt is eufemizmusnak érzem.

Fogalmazzunk úgy, hogy nagy kedvencem.

És persze, mindezek tükrében tényleg zavarba ejtő, hogy úgy tűnik, tényleg bármit elvállal, de igazán nem akarok pálcát törni fölötte, az ő dolga.

Amikor Will Smith-ként színpadra lépett, mint Dzsinn, sokáig kellett néznem, hogy meglássam Bucit a karakter mögött. Ami nyilván nem kis részben megint csak a maszkmesterek érdeme. De ettől még tény ami tény, Stohl képes teljesen eltűnni. Ráadásul elég jól énekel is. Ha van valami, amiért nem tudott tökéletes lenni az az, hogy

András ezerszer jobb színész, mint Will Smith, és ez azért lejött.

Összességében szórakoztató volt az első adás, senki nem volt botrányosan rossz, és a többség kifejezetten kellemes meglepetést okozott.

Ami az új zsűritagokat illeti, Ramóna az első pillanattól tökéletesen belesimult a műsorba, Makránczi Zalánon viszont azt éreztem, kicsit még keresi a helyét ebben az egészben. Azt hiszem, kicsit el kéne engednie magát.

Ja, és majd elfelejtettem, Galambos Dorina esett ki, ami kár, mert több van benne. De hát ez már csak ilyen.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
36 évesen meghalt Ferich Balázs, Azahriah és a Wellhello menedzsere
A Supermanagement társtulajdonos-ügyvezetője csütörtök hajnalban halt meg hosszú betegség után. Barátja és üzlettársa megható sorokkal búcsúzott tőle.

Link másolása

Hosszú betegség után csütörtök hajnalban meghalt Ferich Balázs, a Supermanagement nevű kiadó-menedzsment társtulajdonos-ügyvezetője, a Blind Myself nevű magyar metálzenekar korábbi basszusgitárosa - írja a Forbes. A zenei szakember 36 éves volt.

A 2016-ban alapított Supermanagement a hazai piac egyik legsikeresebb szereplője, akik olyan magyar előadókat menedzselnek, mint a Wellhello, a Follow the Flow, az Anna and the Barbies, Dzsúdló, Desh és Azahriah.

Ferich Balázsról a Supermanagement másik alapítója, Tóth Gergő búcsúzott a Facebookon.

„2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez”.

Tóth felidézte, hogy a Cloud 9+ az első banda, amit együtt menedzseltek, és nagy kockázatot vállaltak, amikor megalapították a saját cégüket.

„Balázst imádták az előadóink, kollégái. Über-maximalista volt a melóban, nem elégedett meg sosem a második hellyel. Folyamatosan azon agyalt, hogyan lehetnénk még jobbak és jobbak. Bazsinak hatalmas szíve volt. Imádta a gyerekeit és feleségét, Dittát, a legjobb apuka volt, akit valaha ismertem.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
Az egész hazai sztárvilág gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst: „Mérhetetlen fájdalom”
Tóth Gabi, Czutor Zoltán és a Carson Coma is kifejezte együttérzését. A Supermanagement társtulajdonos-ügyvezetője csütörtök hajnalban halt meg hosszú betegség után.

Link másolása

Az egész hazai zenei világ gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst, a Supermanagement nevű kiadó-menedzsment társtulajdonos-ügyvezetőjét.

A zenei szakember számos hazai sztárnak, köztük Azahriah-nak, a Wellhellonak és Dzsúdlónak volt a menezdzsere.

Ferich Balázsról a Supermanagement másik alapítója, Tóth Gergő megható sorokkal búcsúzott a Facebookon.

„2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez.”

A Supermanagement Facebook-oldalán csütörtök délután közzétett bejegyzésére azóta több mint ezer hozzászólás érkezett, köztük számos hazai sztár is kifejezte a részvétét. A Carson Coma zenekar egy fekete szívvel fejezte ki együttérzését, az AWS gitárosa, Brucker Bence pedig egy érzelmes üzenettel köszönt el Ferich Balázstól.

„A folyamatos profi és maximalista hozzáállásod mindig irigyeltem és nagyon nagy hatással volt rám! Ha nem ismerlek, bizony nem lennék ott ahol. Mindig emlékezni fogok rád!”

- írta többek között a zenész.

„Őszinte részvétem” - írta a hozzászólások között Azahriah gitárosa, Szabolcsi Fészek.

„Őszinte részvétem Gergő, sok erőt a családnak mérhetetlen fájdalom…” - írta Tóth Gabi.

„Végtelenül sajnálom, sok erőt kívánok Gergő!” - üzente megrendülve Czutor Zoltán.

Antal Timi énekesnő egy korlátozott ideig elérhető Instagram-sztoriban, egy fekete-fehér fotóval emlékezett meg, a képhez pedig azt írta:

„Ég Veled, Balázs!”

via Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Teljes a káosz: az RTL úgy cserélgeti a főműsoridős műsorait, hogy erről már nem is szól
Teljes a fejetlenség a csatornánál, néhány nap alatt két fontos műsor ismétlése is csődöt mondott. Így hétköznap este ismét jöhetnek a pajkaszegiek.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 19.


Link másolása

Ember legyen a talpán, aki követni tudja az RTL hétköznapokat érintő műsorváltozásait. A csatorna láthatóan nem tudja, mihez kezdjen Az álommeló második évada utáni sávval, ahol egyre-másra bedőlnek a korábbi műsorok ismétlései.

A március 25-én indult álláskereső reality után először a Gólkirályság első évadát ismételték, elfogadható eredményekkel, írja a Sorozatwiki. Április 8-tól Az Árulók – Gyilkosság a kastélyban első évadát tűzték műsorra ugyanott, katasztrofális nézettség mellett.

Ezért most hétfőtől ebben az időpontban a Házasodna a gazda tavaly őszi, 6. szezonjának ismétlését kezdték el, ami két nap után szintén beleállt a földbe. Így péntektől, vagyis április 20-tól inkább egy újabb bőrt lehúznak Pajkaszeg lakóiról, és elkezdik A mi kis falunk hatodik szezonjának újravetítését.

A magyar sorozat után az RTL Híradó – Késő esti kiadás 10 perccel korábban, 22:40 helyett, 22:30-kor lesz látható a csatornán. Ezt követően a Gyilkos elmék 23:15 helyett, 23:05-kor kerül majd képernyőre.

A műsorváltozás a szombati és a vasárnapi napokat nem érinti.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Fotók: Eltemették Tordy Gézát
Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta. A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott.

Link másolása

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

A 85 éves korában, március 30-án elhunyt színművész búcsúztatásán elsőként a jövő színésznemzedéke nevében Szőcs Artur mondott beszédet. A színész-rendező felidézte, hogy Tordy Gézát még színművészetisként ismerte meg, majd 15 évadot dolgoztak együtt. Kiemelte: Tordy Gézát ízig-vérig érdekelte a színházcsinálás, fontos volt számára a csapatmunka.

Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta a művészről, akivel 1963-ban találkozott először, és akihez élete leghosszabb barátsága fűzte.

A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott, színészkollégája játékát és közös munkáikat idézte fel. Mint mondta, Tordy Gézában nagy erők lakoztak, nagy dühök és nagy szenvedélyek.

A színészet illanó pálya - fogalmazott. A kincs az az üzenet, amelyet át tudunk adni úgy, hogy a lelkekben minél tovább megmaradjon. "És te, Gézus, ezeknek az üzeneteknek katartikus átadója voltál" - mondta.


Link másolása
KÖVESS MINKET: