Enyingi háziorvos: „Egy nap csak 24 órából áll, nincs mikor oltanom”
Farkas Csilla háziorvos, 20 éve dolgozik az enyingi rendelőintézetben. Két körzet tartozik hozzá, összesen 4 ezer betege van. Azt mondja, ilyen terhelés mellett oltani már nincsen kapacitása.
Címkép: MTI/Rosta Tibor -
szmo.hu
2021. február 22.
hirdetés
Farkas Csilla háziorvos, 20 éve dolgozik az enyingi rendelőintézetben. A koronavírus elleni oltásokból ő még egyelőre egyet sem adott be. Az RTL Híradónak azt mondta, egyrészt rendszerhiba miatt nem is látja az oltandók listáját, másrészt nincsen kapacitása.
"Két körzetet csinálok egyszerre, van egy 50 fős idősek otthona a körzetemben, és hetente kétszer-háromszor ügyelek. Nincsen kapacitásom. Nem arról van szó, hogy én nem akarok, nincs kapacitásom.
Egy-egy asszisztenssel dolgozom. Egy beteg beoltása 5 perc és 25 perc amíg az EESZT-ben rögzítik, azon kívül fél órát meg kell figyelni.
Ha most én még hétvégén is oltogatni fogok, ki fogok dőlni, ki fog dolgozni helyettem? Ha oltok, nincsen betegellátás, és akkor meg az lesz a baj, hogy a betegeket nem látjuk el"
- fogalmazott a háziorvos, akinek összesen 4 ezer betege van.
A doktornő azt mondja, egyelőre 1 ampullát kapott, vagyis 10 embert kellett volna beoltania.
"Egy napban csak 24 óra van, nem tudok mit csinálni, egyszerűen nincs mikor oltanom. Én nem félek a munkától, én folyton dolgozom, tényleg hétvégén, éjjel-nappal. Csak, amit meg kell csinálni, azt rendesen kellene megcsinálni. Most mi történik akkor, ha azért, mert nekem valamiért el kell futni, valamelyik betegnek valami baja lesz az oltás után, vagy bármi? Nem tudom vállalni a felelősséget így."
VIDEÓ: Az RTL Híradó interjúja
hirdetés
A háziorvosoknak eddig is plusz munkát jelentett a koronavírus elleni oltások beadása, de a kínai vakcina miatt nagyobb terhelés vár rájuk. Erre készül Késmárky András is, aki egy kis Hajdú-Bihar megyei településen dolgozik.