HÍREK

Bajban a Tupperware: csődöt jelenthet a legendás műanyagdoboz-gyártó

A pandémia alatt még fellendült a cég forgalma, de azóta súlyos veszteségekről számoltak be. Hétfőn a Tupperware részvényei 57 százalékot zuhantak a tőzsdén.


Elég nagy gondban van a műanyag tárolóedények gyártásával foglalkozó Tupperware, a világ egyik legismertebb márkája, ami sok magyar konyhában is régóta ott figyel. A Bloomberg hírügynökség értesülései szerint a cég akár már ezen a héten csődöt jelenthet, miután komoly likviditási gondokkal küzd.

A vállalat korábban már beismerte, hogy nem biztos, hogy képes lesz folytatni a működését, most pedig a bíróságon kérne védelmet az adósságai miatt, amelyeknek feltételeit megszegte. A Tupperware jogi és pénzügyi tanácsadók bevonásával próbál megoldást találni, de a helyzet nem tűnik rózsásnak.

A probléma persze nem a semmiből jött. A pandémia alatt még fellendült a cég forgalma, de azóta súlyos veszteségekről számoltak be. Hétfőn a Tupperware részvényei 57 százalékot zuhantak a tőzsdén, ami önmagában is jól mutatja, hogy mekkora a baj.

(via Blikk)

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
November 1-től csak így tudsz belépni autóval Ausztriába, a szabályszegők komoly büntetést kapnak
A rendőrök kisebb vétségért 50 eurót is kiszabhatnak, de baleset esetén akár 5000 euró büntetés is vár a vezetőre.


Az autósoknak Ausztriában komoly következményekkel kell szembenézniük, ha nem tartják be a téli gumiabroncsokra vonatkozó előírásokat - figyelmeztet a hitelforum.hu. A november 1-én hatályba lépő un. helyzettől függő gumiabroncs-kötelezettség megsértése esetén bírságra lehet számítani, baleset okozása esetén pedig a büntetés akár kétmillió forintot is meghaladhat.

Ausztriában 2008 óta minden év november 1. és április 15. között kötelező téli gumikat használni a személyautók és a 3,5 tonnánál kisebb járművek esetében, ha az útviszonyok ezt megkívánják. A törvény előírja, hogy havas, jeges, vagy havas esős útviszonyok között a járművek mind a négy kerekén téli gumiknak kell lenniük, amelyek M+S (Mud and Snow – sár és hó) jelzéssel rendelkeznek.

Az ellenőrzések során a hatóságok a gumik mintázatának mélységét is figyelik, amely személyautóknál legalább 4 milliméter, teherautóknál pedig minimum 5 milliméter kell legyen.

Az M+S jelzésű négyévszakos gumiabroncsokat a hatóságok elfogadják, amennyiben azok megfelelnek a jogszabályi követelményeknek. Ezen felül a téli gumikat bizonyos helyzetekben hóláncokkal is ki lehet váltani, ha ezeket az egyik tengelyre felszerelik. Ugyanakkor a hóláncokat csak teljesen hóval borított úton szabad használni, így nem nyújtanak általános alternatívát.

A szabályok betartására érdemes odafigyelni, hiszen

a rendőrök már kisebb vétség esetén is 50 eurós, azaz körülbelül 20 ezer forintos bírságot szabhatnak ki. Baleset esetén azonban a büntetés mértéke drasztikusan emelkedik, és akár az 5000 eurót is elérheti – ez több mint 2 millió forintnak felel meg.

Ezen túlmenően a biztosítók sem vállalják a felelősséget olyan balesetek esetében, ahol a jármű nem rendelkezett megfelelő gumiabroncsokkal -írja a 24.hu.

A közelgő téli időszakra készülve az autósoknak érdemes előre gondolkodni, és időben felkészíteni járművüket a hideg időjárási viszonyokra.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
Orbán Viktor a frakcióülésen: Készen állok a harcra, győzni fogunk!
A kormány több ponton avatkozna a magyar gazdaságba: megfizethető lakhatás, egymilliós jövedelem és munkáshitel, Demján Sándor-program és tőkejuttatás a magyar kisvállalkozásoknak.


Orbán Viktor miniszterelnök gazdasági programot hirdetett a Fidesz-KDNP kihelyezett frakcióülésén vasárnap Esztergomban. A Magyar Nemzet értesülései szerint

a gazdasági akcióprogram része a megfizethető lakhatás, az egymilliós jövedelem, a munkáshitel és tőkejuttatás a magyar kisvállalkozásoknak.

A napilap információi szerint az árvíz miatt a szokásosnál későbbi időpontra halasztott zártkörű évadnyitón Orbán Viktor beszédében a gazdaságpolitika, illetve az új gazdasági program állt a fókuszban.

A miniszterelnök szerint a gazdasági semlegesség fordulatot hoz majd 2025-től,

a kormány célja, hogy hazánk az Európai Unió átlagát meghaladó gazdasági növekedést érjen el.

A kormányfő úgy látja, a világ a járvány és a háború kitörése óta gyökeresen megváltozott. Ha ezt egyszerűen akarjuk a gazdaságban leírni, akkor azt tudjuk mondani: a Kelet fel-, a Nyugat pedig lefelé tart. Véleménye szerint maximum tíz év, és a legeket a világgazdaságban mind Keleten fogják sorolni.

Orbán Viktor a frakcióülésen is megerősítette: Brüsszel és a nyugati világ erre a helyzetre úgy válaszolt, hogy gazdasági hidegháborút hirdetett. Magyarországnak azonban ez a gazdasági hidegháború nem jó és ebből a gazdasági hidegháborúból is szeretne kimaradni.

Hangsúlyozta, ha hazánk sikeres akar lenni, akkor gazdaságilag semlegesnek kell lennie. Magyarországnak a saját útját kell járnia, csak azt szabad átvenni nyugatról és keletről, ami hasznos és észszerű. El kell utasítani mindent, ami árthat a magyaroknak - közölte.

A kormányfő pontos célt is kijelölt, Magyarországnak az Európai Unió átlagos növekedését meghaladó növekedési szintre van szüksége.

Véleménye szerint csak a gazdasági semlegesség politikájával lehet az Európai Unió átlagát meghaladó gazdasági növekedést elérni a magyar gazdaságban. A magas gazdasági növekedéshez Orbán Viktor szerint szabad kereskedelemre van szükség a gazdaságban nyugat és kelet felé egyaránt.

A gazdasági semlegesség politikájával a magyar gazdaság növekedési ütemét a három és hat százalék közötti sávba tudják emelni, és az új gazdaságpolitika már 2025-től erősebb növekedési pályára fogja vinni a magyar gazdaságot

- vélekedett.

Kifejtette, ez az új típusú gazdaságpolitika új eszközöket is igényel: szükség van a gazdasági szereplők, a kamara, az érdekképviseletek, a munkavállalói szervezetek egyetértésére, hiszen a kormány nem a fejük felett akar dönteni róluk.

Kitért arra is, hogy új egyezséget szeretnének kötni a munkáltatókkal és a munkavállalókkal egy többéves, a gazdasági növekedésen alapuló béremelési programról. Ezzel

az egyezséggel előre kiszámítható módon fogják elérni a közeljövőben az ezer eurós minimálbért és az egymilliós átlagbért

- ismertette.

A miniszterelnök beszámolt arról is, hogy szeretnék megduplázni az exportképes kis- és középvállalkozások méretét, ehhez új gazdasági tervre, Demján Sándor-tervre és tőkejuttatásra van szükség, minden kis- és középvállalkozásnak elérhető módon.

Szót ejtett a már korábban is beharangozott munkáshitelről is, mint kiemelte, a diplomások mellett a képzett munkaerő is nagyon fontos, ezért

munkáshitelt szeretnének bevezetni 2025-ben: a diákhitelhez hasonlóan a dolgozó fiataloknak is nulla kamatozású hitelt fognak adni.

A munkáshitel segíti a fiatalok életkezdését és hozzájárul a gazdaság erősödéséhez.

A kormányfő úgy értékelt, hogy a háborús infláció és az energiaválság az ingatlanok árát is felvitte Magyarországon és Európában egyaránt. A magyar emberek többsége saját tulajdonú ingatlanban él, és a magyarok elsősorban a saját lakásban, a saját házban bíznak. Magyarországon a megfizethető lakhatás érdekében

meg kell duplázni a lakásépítések számát, és a bankoknál öt százalék alá kell szorítani a lakáshitelek kamatát - hangsúlyozta.

Összegzése szerint három ponton avatkoznak a magyar gazdaságba: megfizethető lakhatás, egymilliós jövedelem és munkáshitel, Demján Sándor-program és tőkejuttatás a magyar kisvállalkozásoknak.

Orbán Viktor a politikai helyzetértékelésre térve rámutatott: szerdán mindenki láthatta, hogy Brüsszelben semmi nem változott.

"Ott csak az lehet jófiú, aki kritika nélkül támogatja a háború folytatását, elfogadja a brüsszeli migrációs politikát és szabad utat nyit az LMBTQ szexuális propagandának" - mondta.

Véleménye szerint felállva kell megtapsolni az Európai Parlamentben a brüsszeli vezetőket, amikor erről beszélnek. Nem adták fel a célt, hogy Magyarországra is ráerőltessék a migránsokat, és Magyarországot is beállítsák a háború kritikátlan támogatói közé. Tudják, hogy ezt a nemzeti kormánynál soha nem fogják elérni. A régi lekötelezettjeik mellé most újakat keresnek, jönnek a guruló dollárok és a guruló eurók, és akit kiszemeltek, azt pajzsra emelik, és büntetlenséget ígérnek neki - fejtette ki.

Orbán Viktor figyelmeztetett, amikor Brüsszelben büntetlenséget ígérnek, annak mindig ára van, és azt a brüsszeliták a magyar emberekkel szeretik megfizettetni.

A rezsicsökkentés, a 13. havi nyugdíj megszüntetése, a multik kedvező helyzetbe hozása a magyar vállalkozásokkal szemben, a személyi jövedelemadó megemelése, az ingatlanadó bevezetése: ezek mind rajta vannak a brüsszeli elváráslistán a migráció és a háború támogatása mellett.

Beszéde végén Orbán Viktor kijelentette: "Készen állok a harcra, győzni fogunk!"

- számolt be a Magyar Nemzet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Megszűnhet az Ügyfélkapu? Egy minisztériumi intézkedés erre enged következtetni
Elképzelhető, hogy a kormány a Rogán Antlahoz köthető Digitális Állampolgárság alkalmazást fogja preferálni az eddig bevált módszer helyett.


A Szabad Európa pénteki cikkében egy megszerzett belső utasításra hivatkozva arról számolt be, hogy egy meg nem nevezett kormányzati szerv arra utasította dolgozóit, hogy október 15-ig töltsék le a Digitális Állampolgárság (DÁP) nevű mobilalkalmazást a telefonjaikra. A lap szerint nem csak itt, hanem több minisztériumban is hasonló utasításokat adtak ki. Egy másik dokumentum alapján pedig úgy vélik, hogy hamarosan már csak ezen keresztül lehet majd intézni az elektronikus ügyeket. Ezekből a forrásokból arra következtettek, hogy

a kormány az Ügyfélkapu teljes megszüntetésére készülhet.

Jelenleg az elektronikus ügyintézésre az Ügyfélkapu és annak biztonságosabb, továbbfejlesztett változata, az Ügyfélkapu+ szolgál. Azonban a sima Ügyfélkapu január 16-ától megszűnik, mert nem felel meg a modern adatvédelmi követelményeknek. Az Ügyfélkapu+ viszont rendelkezik kétfaktoros azonosítással, így elvben nyugodtan tovább működhetne. A lap szerint érthetetlen, hogy a kormány miért erőlteti a DÁP használatát, ha az Ügyfélkapu+ is biztosítja a szükséges funkciókat.

A cikk megjelenését követően a Miniszterelnöki Kabinetiroda, amelyet Rogán Antal vezet, reagált a lap értesüléseire.

A kabinetiroda azt közölte, hogy „nincs központi utasítás” a DÁP kötelező használatáról a kormánytisztviselők számára.

A Szabad Európa azonban soha nem állította, hogy központi utasítás lenne, csupán arról számolt be, hogy egyes szervezeti egységek, például minisztériumok saját hatáskörben adtak ilyen utasításokat. A lap nem írt arról, hogy az Ügyfélkapu+ megszüntetését is terveznék.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Komoly biztonsági intézkedések mellett tart frakcióülést a Fidesz, még a tetőn is biztonságiak vannak
Az esztergomi Grand Hotel Esztergomban tartják, ami Hernádi Zsoltnak, a MOL-vezérigazgatójának érdekeltsége. Orbán este már Berlinbe utazik tovább.


A Fidesz-KDNP vasárnap délután kezdődő, kihelyezett frakcióülése Esztergomban kicsit rendhagyó módon zajlik: az eredetileg szeptemberre tervezett eseményt az árvízi helyzet miatt elhalasztották, így végül október közepére került át, írja a Telex.

A helyszín most is a jól ismert Grand Hotel Esztergom, amely Hernádi Zsolt, a Mol vezérigazgatójának érdekeltségébe tartozik, és közpénzmilliárdokból épült.

A szállodát már jóval a rendezvény előtt kordonokkal zárták körbe, biztonsági őrök vigyáznak a rendre, sőt, még a köztéri oszlopokra szerelt kamerák mellett a hotel tetejéről távcsövekkel is figyelik a környéket.

A résztvevők már dél után nem sokkal elkezdtek beszállingózni: képviselők, kormánytagok, elemzők és médiaszereplők érkeztek a négycsillagos szállodába. Sokan közülük egyenesen a mélygarázsba hajtottak, és onnantól kezdve csak a zárt épületben mozognak, távol a kíváncsi szemektől.

Orbán Viktor, aki általában késő este szokott megérkezni az ilyen rendezvényekre, most meglepetésre már délután három előtt befutott a konvojával.

Vasárnap délután egy zárt eligazítást tartott a következő időszak kihívásairól és feladatairól, különös tekintettel a gazdaságpolitikára, amellyel saját elmondása szerint hetek óta szinte csak ő foglalkozik.

Az este folyamán már tovább is utazik Berlinbe, ahogy ezt a Facebook-oldalán is jelezte.

A frakcióülés nem kis szervezést igényel, ezért tavaly ősszel a 149 szobás Grand Hotel mellett az ugyancsak Hernádi érdekeltségébe tartozó, 90 szobás Portobello Hotelt is lefoglalták, hogy a képviselők munkatársait, a kormánytagokat, illetve a Fidesz-közeli vendégeket – mint például Bayer Zsoltot, Rákay Philipet vagy Lánczi Tamást – is el tudják szállásolni.

Tavaly közel 38 millió forintot emésztett fel a frakcióülés. Akkor Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője jelentette be a szuverenitásvédelmi törvénycsomagot, amely célja az volt, hogy megnehezítse azok dolgát, akik szerinte külföldi pénzekből próbálják „árulni” az országot.

A törvény célpontjai között a „baloldali újságírók, álcivilek és dollárpolitikusok” voltak.

A szuverenitásvédelmi törvényt decemberben fogadta el az Országgyűlés, és azóta megalakult Szuverenitásvédelmi Hivatal megkezdte működését. Többek között a Transparency International Magyarország és az Átlátszó ellen indítottak vizsgálatot. Az Európai Bizottság október elején jelentette be, hogy az ügyet az Európai Unió Bírósága elé viszi, mivel szerintük a törvény sérti az uniós jogot.


Link másolása
KÖVESS MINKET: