HÍREK
A Rovatból

„Apu nagyon-nagyon szeret téged. Ne aggódj, csak elutazott Jézussal dolgozni” – könnyek között szólalt meg Charlie Kirk özvegye

Erika Kirk szerint férje munkássága folytatódik, és hangja tovább él. A nő gyermekeik előtt veszítette el férjét egy nyilvános vitán.


Erika Kirk könnyek között szólalt meg férje halála után, és élő adásban mondott köszönetet azoknak, akik segíteni próbáltak rajta – írja a BBC. A nő a Turning Point USA központjában, férje üres széke mellett állva beszélt.

Köszönetet mondott az elsősegélynyújtóknak, férje csapatának és a Fehér Háznak is. Beszédében külön kiemelte Donald Trumpot, JD Vance alelnököt és feleségét, Ushát.

„Elnök úr, a férjem nagyon szerette Önt. És tudta, hogy Ön is szereti őt”

– fogalmazott. Elmondta azt is, hogy Vance és felesége elkísérték férje koporsóját Arizonába.

Azt mondta, férje mindenek felett a gyermekeit és őt szerette. „Teljes szívéből. És minden nap biztosított róla, hogy ezt tudjam is.” A nő arról is beszélt, hogy nem tudja, hogyan magyarázza el közös gyermekeiknek – egy egyéves kisfiúnak és egy hároméves kislánynak – férjük halálát. A kislányának ezt mondta:

„Kicsim, apu nagyon-nagyon szeret téged. Ne aggódj, csak elutazott Jézussal dolgozni.”

Charlie Kirk július 10-én, szerdán halt meg, amikor Orem városában, egy utahi egyetem szabadtéri rendezvényén lelőtték. A támadás idején Erika Kirk és a gyerekek is jelen voltak. A gyanúsított, Tyler Robinson csütörtök este feladta magát, a rendőrség letartóztatta.

Erika Kirk azt mondta:

„A férjem hangját senki sem némíthatja el.” Beszédében így üzent azoknak, akiket felelősnek tartott férje haláláért: „Fogalmatok sincs, milyen tüzet szítottatok fel ebben a feleségben, ennek az özvegynek a kiáltása csataként fog visszhangozni az egész világban. Tudnotok kell: ha szerintetek a férjem küldetése már eddig is erőteljes volt, fogalmatok sincs, mit szabadítottatok el ezzel az egész országban, és az egész világban.”

Azt is elmondta, hogy férje podcastje és egyetemi turnéja folytatódik az ősz folyamán és az elkövetkező években, de részleteket nem árult el.

Charlie Kirk 31 éves volt. Jobboldali aktivistaként ismerték, és több fiatal konzervatívot is megszólított. A Turning Point USA nevű szervezetet 18 évesen alapította. A szervezet a BBC-nek kiadott közleményében azt írta: „Charlie példás férj és tökéletes apa volt. Most mindenek felett azt kérjük, imádkozzanak a Kirk családért, akik felfoghatatlan veszteséget szenvedtek el.”

Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy posztumusz elnöki Szabadságérmet adományoz Kirknek, amit az elnök a legmagasabb polgári kitüntetésként adhat ki.

Charlie Kirk a The American Comeback Tour nevű előadássorozat keretében tartott előadást az Utah Valley Egyetemen. A lövöldözés a Prove Me Wrong című vitasorozat egyik állomásán történt, ahol egy kérdésre válaszolt, ami a fegyveres erőszakról és a transznemű emberekről szólt.

Kirk korábban aktívan támogatta Donald Trump MAGA (Make America Great Again) mozgalmát, és segített megszervezni a fiatal választók mozgósítását.

Támogatta a fegyvertartáshoz való jogot, elutasította az abortuszt, kritizálta a transzneműek jogait, és korábban valótlan állításokat tett a koronavírusról. Előadásain gyakran jelentek meg ellenzők és támogatók is.

A 36 éves Erika Kirk üzletasszony, korábban elnyerte a Miss Arizona USA címet. 2018-ban ismerkedett meg Charlie Kirkkel, 2020-ban eljegyezték egymást, majd kevesebb mint egy év múlva összeházasodtak. Erika jelenleg doktori tanulmányokat folytat bibliai témában, egy vallási programot vezet, valamint a Midweek Rise Up podcast házigazdája. Emellett színészként, modellként is dolgozik, és egy vallási témájú ruházati márkát is alapított. A közösségi médiában nem mutatják meg a gyermekeik arcát.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Bod Péter Ákos a „pénzügyi pajzsról”: Olyankor szoktak ilyen megoldásokhoz fordulni amikor válság van, vagy a válságnak az árnyéka vetül ránk
Orbán Viktor szerint megoldották a finanszírozási gondokat az amerikaiakkal. A szakértő azonban lehűtötte a kedélyeket: ez nem ajándék, hanem egy kamatos hitel lehetősége.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. november 09.



„Ha most nincs brüsszeli pénz, akkor van amerikai pénz” – jelentette ki Orbán Viktor a Donald Trumppal folytatott washingtoni találkozója után. A kormányfő a hazafelé tartó repülőn egy olyan amerikai pénzügyi pajzsról beszélt, amely szerinte nemcsak a forintot védi meg a külső támadásoktól, hanem a befagyasztott uniós források alternatívája is lehet – számolt be róla az RTL Híradó.

A Válasz Online információi szerint egy argentin–amerikai mintára létrehozott devizacsere-megállapodásról lehet szó, amit Orbán Viktor és Donald Trump köthetett. Ennek lényege, hogy az amerikai jegybank forintot, a Magyar Nemzeti Bank pedig dollárt vásárol, amit egymásnál tartalékolnak. Ez a konstrukció hozzájárulhat a forint erősítéséhez, de akár hitelként is lehívható. A mechanizmusról egyelőre sem a kormány, sem az MNB, sem az amerikai fél nem közölt hivatalos részleteket.

„Az, hogy Magyarországon a magyar valutát meg lehet támadni, hogy a magyar költségvetést nehéz helyzetbe lehet hozni, hogy a magyar gazdaságot finanszírozási oldalról lehet fojtogatni – ezt el lehet felejteni. Ennek vége. Ezt mi az amerikaiakkal megoldottuk” – fogalmazott a miniszterelnök.

Bod Péter Ákos volt jegybankelnök azonban lehűtötte a kedélyeket. Szerinte egy ilyen megállapodás nem helyettesítheti az uniós forrásokat, mert azok ingyen vannak, ez a pénz viszont csak kamatostul hívható le. „Ott van a pénz az ablakban: tudom, hogy ott van. Ha leveszek belőle, vissza kell fizetni kamatostul; ha nem, akkor is biztonságot ad, jó tudni, hogy rendelkezésre áll” – magyarázta a szakértő, aki szerint egy ilyen eszköz komoly bajt jelez.

„Olyankor szoktak ilyen megoldásokhoz fordulni, amikor válság van, vagy a válság árnyéka vetül ránk”

– tette hozzá Bod Péter Ákos.

A háttérben az Argentínával kötött, 20 milliárd dolláros amerikai megállapodás állhat mintaként, amely segített az ottani elnöknek megállítani a választások előtt elszabadult inflációt. Donald Trump akkor úgy gratulált a győztes Javier Mileinek: „Tegyük újra naggyá Argentínát!”.

A hírre a Tisza Párt elnöke is reagált, szerinte az Egyesült Államok lesz Orbán Viktor új Nemzetközi Valutaalapja. „A guruló dollárok ezek szerint nem az ellenzékhez, hanem Orbán Viktorhoz érkeznének. Szerintünk minden magyar ember érdeke, hogy az uniós forrásokat hazahozzuk – ezt pedig csak úgy lehet, ha lezárjuk az Orbán családhoz köthető, gigaméretű korrupciót” – mondta Magyar Péter.

Magyarországtól a jogállamisági normák megsértése miatt jelenleg 18 milliárd eurónyi, vagyis körülbelül 7 ezermilliárd forintnyi forrást tart vissza az Európai Unió. Az RTL Híradó kereste a kormányt, hogy megtudják, pontosan milyen pénzügyi megállapodást kötöttek, de adásukig nem kaptak választ.

Az RTL beszámolóját itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Nem akárki mellől nézte végig Orbán Viktor a lelátón ülve, ahogy Szoboszlaiék simán kikaptak a Manchester Citytől
A miniszterelnök az amerikai útja után egyenesen Manchesterbe repült, hogy a VIP-páholyban szurkoljon. A liverpooli magyar focistáknak azonban nem volt szerencséjük, a City simán legázolta őket.


A Manchester City 3–0-ra legyőzte a Liverpoolt az Etihad Stadionban a Premier League 11. fordulójának rangadóján. A mérkőzés Pep Guardiola 1000. tétmeccse volt edzőként, a gólokat pedig Erling Haaland, Nico González és Jérémy Doku szerezték. A győzelemmel a City 22 ponttal feljött a tabella 2. helyére, míg a vereséggel a Liverpool 18 ponttal a 8. helyre csúszott vissza.

A Liverpoolban kezdőként lépett pályára Szoboszlai Dominik, míg Kerkez Milos az 56. percben állt be Andrew Robertson helyére.

A helyszínen tekintette meg a mérkőzést Orbán Viktor magyar miniszterelnök is, akit a Manchester City elnöke, az egyesült arab emírségekbeli Khaldoon al-Mubarak társaságában fotóztak le a hírügynökségek

– írta a 24.hu.

A miniszterelnök manchesteri látogatása mindössze két nappal követte washingtoni útját, ahol november 7-én Donald Trump amerikai elnökkel tárgyalt a Fehér Házban. A nemzetközi sajtó beszámolói szerint a találkozó fő témái az energiaügyek és az Oroszországgal szembeni szankciók voltak. A megbeszélések eredményeként Magyarország mentességet kapott az orosz olaj- és gázszankciók alól, emellett a felek megállapodtak amerikai LNG-vásárlásról és a nukleáris együttműködésről is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Mészáros Lőrinc elmondja, hogyan érintené őt egy kormányváltás - ezt ígéri holnapra az Index
A nagyinterjúból állítólag az is kiderül majd, milyen volt valójában a viszonya a NER-ből kiugrott Magyar Péterrel. Az Index azt ígéri, hogy Hatvanpuszta ügye is szóba kerül a beszélgetésben.


Hétfőn reggel 8 órakor exkluzív interjút közöl Mészáros Lőrinccel az Index. A Mészáros Csoport tulajdonosát Szabó Gyula faggatta egyebek mellett arról, hogy

milyen volt a kapcsolata Magyar Péterrel, mit diktál szerinte a kampány logikája, és a hatvanpusztai ügyek is szóba kerültek. Mészáros Lőrinc emellett kifejti, hogyan érintené őt egy esetleges kormányváltás,

milyen szerepet tölt be a V-Híd a cégcsoporton belül, és részletesen beszél a jelenlegi magyarországi makrogazdasági helyzetről is.

A Mészáros és Magyar Péter közötti viszony témája azért is bír különös jelentőséggel, mert 2025 júniusában az üzletember nyílt levélben fordult a politikushoz, miután Magyar Péter éles kritikát fogalmazott meg vele szemben.

Az interjúban szintén érintett hatvanpusztai ügyekkel kapcsolatban a Direkt36 oknyomozó portál 2025 októberében írt arról, hogy Mészáros egyik cége, a Talentis Group Beruházás-szervező Zrt. pénzügyi fedezetet biztosított Orbán Győző egyik beruházásához. A Mészáros Csoport később visszautasította, hogy a Talentis utalt volna a fedezetkezelő felé, állításuk szerint azt az építtető teljesítette.

A V-Híd szerepe a Mészáros Csoporton belül azért központi kérdés, mert a Transparency International Magyarország 2025. márciusi elemzése szerint Mészáros érdekeltségei 2021 és 2023 között több mint 1090 milliárd forint értékű közbeszerzést nyertek el. A V-Híd a legnagyobb nyertesek közé tartozik, olyan kiemelt projektekkel, mint a Ferencváros–Kelenföld vasútvonal mintegy 338 milliárd forintos kapacitásbővítése.

Mészáros Lőrinc vagyonát a 100 leggazdagabb magyar 2025-ös listája 1422 milliárd forintra, míg a Forbes listája 1749 milliárd forintra becsülte, ezzel mindkét rangsorban az első helyen áll. Az üzletember nem először ad nagyinterjút a lapnak, 2021-ben és 2024-ben is válaszolt már a kérdéseikre. A 2024-es beszélgetésben többek között az MBH Bankról, az Opus Globalról és az Orbán Viktorhoz fűződő viszonyáról is beszélt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor elárulta, hogy miért nem tartott vele Washingtonba Rogán Antal
A miniszterelnök szerint az ezerforintos benzinártól óvták meg a magyarokat. Azt is elmondta, miért kellett néhány miniszternek itthon „vigyázni a boltra”.


Orbán Viktor a Washingtonból Magyarországra tartó különgépen újságírói kérdésre árulta el, hogy Rogán Antal és Gulyás Gergely miért nem utazott vele az Egyesült Államokba. A miniszterelnök szerint olyan nincs, hogy minden erős ember egyszerre hagyja el Magyarországot.

„Akkor ki van a boltban? Valakinek ott is lenni kell. Olyan nincs, hogy minden erős ember eljön”

– válaszolta a kormányfő a fedélzeti sajtótájékoztatón, amelyről az Index számolt be.

A miniszterelnök a Donald Trumppal történt találkozó után arról is beszélt, hogy megállapodást kötött az amerikai szankciók „időhatár nélküli” mentesítéséről. Konzervatív, óvatos becsléssel úgy gondolja, hogy

az ezerforintos literenkénti benzinártól sikerült megmenteniük a magyarokat, míg a gázszámla a fűtési szezonban 2,5-szer vagy akár 3-szor több lenne a mostani megállapodás nélkül.

„Tehát ekkora bajtól óvtuk meg magunkat” – mondta, hozzátéve, hogy az elszabadult energiaárak beláthatatlan következményekkel jártak volna a munkahelyekre és a vállalkozásokra nézve. „De hát ez egy ilyen szakma. Időnként becsap a ménkő, és akkor valami villámhárítót kell szerezni. Ez a villámhárító tegnap működött” – fogalmazott.

Ezzel szemben több, név nélkül nyilatkozó Fehér Házi tisztviselőre hivatkozó nemzetközi médium, köztük a Reuters és az AP is arról számolt be, hogy a felmentés egy évre szól, és Magyarország cserébe vállalta, hogy mintegy 600 millió dollár értékben amerikai LNG-t vásárol, valamint erősíti az együttműködést a nukleáris fűtőanyagok terén.

Orbán Viktor légi sajtótájékoztatóján az is kiderült, hogy Magyarország veszély esetén pénzügyi mentőcsomagot kaphat az Egyesült Államoktól, bár ennek részleteiről és feltételeiről egyelőre nincsenek nyilvános információk. A kormányfő szerint az amerikai elnökkel való találkozó megerősítette Magyarország békepárti kommunikációját, és a migrációs politika idejére utalva megjegyezte, hogy már bebizonyosodott, „egynek lehet igaza 26 ellenében”. Az ezzel kapcsolatos újságírói kérdésre, hogy az amerikai elnökkel való közös platform hitelesíti-e a magyar álláspontot, úgy reagált: „Azon gondolkodom, hogy a hitelesíti szó-e a jó, amit ön használt.”

A miniszterelnök azt is elmondta, hogy meghívta Donald Trumpot és több embert is Budapestre. „És a budapesti békecsúcs is az ilyen látogatások közé tartozik, ami szerintem meg fog történni” – tette hozzá.

A mostani megállapodás előzménye, hogy Magyarország már korábban is kapott mentességet az Oroszország elleni uniós szankciók alól, például a Barátság kőolajvezetéken érkező olajra. Az Egyesült Államokkal való energetikai együttműködés sem új keletű, a kormány korábban már kötött megállapodást amerikai cseppfolyósított földgáz (LNG) vásárlásáról és a nukleáris fűtőanyagok terén való együttműködésről a Westinghouse céggel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk