HÍREK
A Rovatból

„Nem Szibériába, hanem Dubajba küldik!” – Hadházy Ákos szerint Matolcsy György már el is hagyta az országot

A független országgyűlési képviselő szerint Matolcsy már ellenzéki politikusokkal is egyeztetett, sőt, úgy tudja, fia után a volt jegybankelnök is külföldre távozott.


Hadházy Ákos szerint Matolcsy György már elhagyta az országot. Úgy tudja, nem Szibériába, hanem Dubajba ment. „Szép meleg ország, kiadatás nélkül” – fogalmazott a független országgyűlési képviselő a Népszavának adott interjújában, aki azt is hozzátette, hogy információi szerint a volt jegybankelnök fia sem tartózkodik már Magyarországon.

A politikus az interjúban arról is beszélt, hogy Matolcsy György ellenzéki politikusokkal is felvette a kapcsolatot, és tanácsokat ajánlott fel számukra. Szerinte a volt jegybankelnök azért keresheti a Fideszen kívüli politikai erőket, mert az Állami Számvevőszék súlyos vagyonvesztés, valamint több bűncselekmény gyanúja miatt feljelentést tett a Magyar Nemzeti Bankhoz kötődő alapítványok gazdálkodásával kapcsolatban.

„Ha éppen bajt érzékel a hatalom, elővesznek egy különösen korrupt embert és leszámolnak vele”

– mondta Hadházy, aki úgy látja, a Fidesz működése hasonlít az orosz és a kínai rendszerekhez.

A képviselő kitért a tüntetésekre is, amelyeket a gyülekezési jog korlátozása, valamint a Pride ellen hozott törvény miatt szerveztek. Mint mondta, a Kossuth téren az első napon kétezren voltak, a hídnál pedig mintegy ötszázan jelentek meg. A második napon már sokkal többen, a legutóbbi keddi hídfoglalásra pedig több mint tízezren mentek ki.

Hadházy szerint ezek a megmozdulások zavarják a kormányt.

„Nem véletlen, hogy először Gulyás Gergely, majd Orbán Viktor mondta el: jogilag korlátoznák tovább a gyülekezésünket, annak ellenére, hogy mindent törvényesen csinálunk”

– fogalmazott.

Úgy látja, az ellenállás meglepetést okozott a kormányoldalon. Szerinte ha nem így lenne, „akkor eleve beleírják a gyülekezési törvény korlátozásába, hogy nem tehetjük fel a lábunkat a hídra”.

A jövő hétre újabb tüntetést szerveznek, amelynek során egész napra elfoglalják az Erzsébet hidat. A képviselő szerint azonban nem az a lényeg, hogy hány hidat foglalnak el, hanem az, hogy mennyien vesznek részt. Úgy fogalmazott:

„Kockázat vagy áldozatvállalás nélkül lehetetlen legyőzni ezt a hatalmat.”

A 2026-os választásokkal kapcsolatban azt mondta, a legfontosabb, hogy egyáltalán legyenek valódi választások. Szerinte „az, hogy a grúz választások után Orbán azonnal elment ölelkezni a csaló párttal, mutat valamit”.

Jelenleg úgy látja, hogy indulni fog Zuglóban. Azt is elmondta, nem valószínű, hogy beülne a Tisza-frakcióba, de ha ellenzéki többség alakulna ki, megszavazná a Tisza miniszterelnök-jelöltjét, és koalíciós partnerként működne együtt velük. „Garancia csak arra van, hogy én biztosan kitartok” – tette hozzá.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Megszólalt a rendőrség Schmuck Andor halálával kapcsolatban
Az egykori politikus holttestére a lakásán találtak rá. A rendőrség közlése szerint idegenkezűség gyanúja nem merült fel.


Mint azt mi is megírtuk: 54 éves korában meghalt Schmuck Andor. A Blikk információi szerint ismerősei egy ideje nem tudták elérni az egykori politikust, így értesítették a hatóságokat. Végül tűzoltók törték be a lakásának ajtaját, és már holtan találtak rá. A lap információi szerint a rendőrorvos kizárta az idegenkezűséget, ugyanakkor csak a boncolás után dől el, hogy mi történt pontosan.

Az Index az üggyel kapcsolatban megkereste a Budapesti Rendőr-főkapitányságot (BRFK) is.

„Tájékoztatjuk, hogy a rendőrök bejelentésre mentek a helyszínre, ahol egy férfi holttestét találták. A rendőrök szemlét tartottak, idegenkezűség gyanúja nem merült fel. A Budapesti Rendőr-főkapitányság közigazgatási hatósági eljárás keretében vizsgálja a haláleset körülményeit”

- közölték a lap megkeresésére.

Schmuck Andor még márciusban, a TV2 Nagy Duett című műsorának élő adásában, a kiesése után beszélt arról, hogy súlyos betegséggel küzd, és életmentő kezelések sora vár rá.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
„Megittam a kávémat, megköszöntem az együttműködés lehetőségét és távoztam” – Lázár János szerint a bábolnaiaknak nem kellett az 1 milliárdja
A miniszter szerint a bábolnai polgármester azt mondta neki, hogy „ő ennél sokkal többre gondolt, sokkal többet szeretne”.


„Nem tudom, hogy mi a polgármester asszony problémája, mert amellett, hogy nagyra becsülöm a munkáját, egy együttműködési javaslattal jártam nála május 6-án” – mondta hétfői videójában Lázár János.

Az építési és közlekedési miniszter a videóban azt próbálta elmagyarázni, hogy ígérete ellenére miért nem kap kártalanítást Bábolna a ragadós száj- és körömfájás járvány miatt ott elhelyezett ötezer állattetem után.

Lázár elismételte a tárca korábbi közlését, vagyis, hogy szerinte a bábolnai polgármester, Horváth Klára elutasította az egymilliárdos kártérítési ajánlatot.

Azt mondta, azért ment el Bábolnára a száj- és körömfájás járvány után, mert szerinte „Bábolnát megilleti egyfajta kompenzáció”, amiért a járvány miatt letölt állatok közül ötezret a település melletti dögtemetőben temettek el.

„Ez nyilvánvaló aggodalmat keltett, riadalmat, pánikot, félelmet gerjesztett a bábolnaiakban, és szerettem volna ezt az együttműködést kisimítani” - mondta a miniszter.

„Ezért ajánlottam egymilliárd forint rendkívüli támogatást - körülbelül ennyi az iparűzési adó bevétele Bábolnának - és felajánlottam 100 milliós nagyságrendben a jövőre nézve az ATEV támogatását a város civil szervezetei és civil közösségei számára. (…) Azt mondta a polgármesterasszony, hogy ő ennél sokkal többre gondolt, sokkal többet szeretne. Megittam a kávémat, megköszöntem az együttműködés lehetőségét és távoztam”

- fogalmazott Lázár.




„Nagyon sajnálom, a bábolnaiak forduljanak a polgármester asszonyhoz”

- jegyezte meg végül a miniszter.

A bábolnai polgármester ugyanakkor azt állítja, hogy ő nem állt el az ajánlattól. Horváth Klára szerint a májusi találkozó valóban nem a legbarátságosabb hangnemben zajlott, mert eléggé forrtak az indulatok akkoriban, ugyanakkor „hülye lenne az a polgármester, aki egy ilyenre nemet mond”. Szerinte a város azóta is abban a hiszemben levelezett a miniszterrel és minden érintettel, hogy a támogatások úton vannak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Jön az újabb hidegfront: zivatar, felhőszakadás, jégeső és lehűlés érkezik szerdára
Jelentősen visszaesnek a maximumok, és lesz, ahol 30 millimétert meghaladó csapadék is eshet 24 óra alatt.
Fotó: Pixabay - szmo.hu
2025. július 14.



A hétvégén visszatérő kánikula hamarosan véget ér - írja az Időkép. A lehűléssel együtt pedig jelentősebb csapadékot is kapunk egy szerdán érkező hidegfrontnak és a vele együtt érkező nedvesebb légtömegnek köszönhetően.

A kánikula kedden már mérséklődik a többfelé megélénkülő északnyugati szél hatására, és egy összeáramlási vonal mentén főként keleten készülhetünk záporokra, zivatarokra, melyeket felhőszakadás, viharos széllökések és apró szemű jégeső is kísérhet.

Az igazi öntözést azonban a szerdai front hozza meg. Ekkor a záporok, zivatarok mellett főként a Dunántúlon és délen csendes, áztató eső is kialakulhat,

ami a délnyugati tájakon néhol akár 30 millimétert meghaladó csapadékot hagyhat maga után 24 óra alatt.

Jelentősen visszaesnek a maximumok, már csak délkeleten alakulhat 30 fok körül a hőmérséklet, miközben északnyugaton mindössze 22-24 fokig hűl a levegő.

A két országrész között így jelentős, akár 10 fokot meghaladó hőmérsékleti kontraszt alakulhat ki.

További záporok, zivatarok csütörtökön is több helyen előfordulhatnak. Keleten, délkeleten kezdetben csendes, áztató eső is hullhat. A csúcshőmérsékletek ekkor már csak 20-27 fok között várhatóak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Trump 50 napos ultimátumot adott Putyinnak, és megerősítette, hogy az Egyesült Államok újabb fegyvereket szállít Ukrajnának
Trump közölte, hogy az Egyesült Államok a NATO-n keresztül bocsát Ukrajna rendelkezésére fegyvereket.


Az Egyesült Államok a NATO-n keresztül bocsát Ukrajna rendelkezésére fegyvereket, amelyek árát a katonai szövetség megtéríti - jelentette be Donald Trump elnök hétfőn a Mark Rutte NATO-főtitkárral között megállapodást.

Az amerikai elnök elmondta, hogy az Egyesült Államok által rendelkezésre bocsátott fegyverzet eljuttatását a NATO koordinálja majd. Beszámolt arról is, hogy

a szállításra váró fegyverek között szerepelnek Patriot indítóállások és rakéták, amelyek "nagyon hamar" eljuthatnak Ukrajnába.

Trump hangsúlyozta, a NATO-val kötött új megállapodástól azt várja, hogy elvezet a béketárgyalásokhoz, és mind Oroszország, mind Ukrajna megteszi, amit "meg kell tennie" a béke érdekében.

Az amerikai elnök ismét elégedetlenségét fejezte ki Oroszország és Vlagyimir Putyin orosz elnök hozzáállása miatt, majd úgy fogalmazott, hogy

az orosz államfő "szépen beszél, majd éjszaka bombákat küld" Ukrajnába. A szavak után tettekre van szükség - tette hozzá Trump, aki azt is közölte, hogy 100 százalékos "másodlagos vámokat" vezet be Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nem jön létre békemegállapodás.

Az elnök elmondta, hogy támogatja az Oroszország elleni szankciókról szóló, a Kongresszus felsőháza, a szenátus előtt álló törvényt, és beszámolt arról, hogy még hétfőn Jack Thune szenátorral, a felsőházi republikánusok vezetőjével is találkozik.

Trump azt is közölte, hogy védelmi minisztere, Pete Hegseth közvetlenül egyeztet a német védelmi miniszterrel.

Mark Rutte, a NATO főtitkára a Fehér Házban tartott találkozón megerősítette, hogy a NATO rendszerén keresztül jutnak el az új eszközök Ukrajnába, fegyvercsomagok formájában. Hozzátette, hogy a Patriot rakéták mellett egyéb rakétákból, és különböző további lőszerekből állnak a szállítmányok. Rutte megállapította, hogy az Egyesült Államokkal kötött megállapodás épít a közelmúltban tartott NATO-csúcstalálkozó sikerére.

(via MTI)


Link másolása
KÖVESS MINKET: