GASZTRO

Elegáns vacsora, történelmi falak között: a Fehér Szalonban jártunk

Tavasztól már ti is kipróbálhatjátok, milyen az elegáns épület falai között vacsorázni. Mi most előre teszteltük, milyen miliőre, milyen ízvilágra, milyen vendéglátásra számíthattok.

Link másolása

A New York-palota épülete sokunk számára ismert és szeretett látvány. De valljuk be, általában csak kívülről szemléljük. Pedig a majd 130 éves palota, és a vele egyidős New York kávéház összeforrott a múltunkkal. Híres íróink, költőink egyik kedvenc helye volt.

Ideje hát, hogy újra elidőzzünk a falai között, és akár egy elegáns vacsoránk helyszínévé is válhat.

A New York-palota az Erzsébet körút 9–11. szám alatt található, és 1894-ben épült.

Eredetileg bérlakásokat is magában foglaló biztosítótársasági székháznak épült, majd 1945 után irodaházként funkcionált. 2006 óta luxusszálloda, 2020 óta Anantara New York Palace Budapest Hotel néven üzemel.

A négyemeletes, historizáló stílusú, főként barokk és reneszánsz hatást tükröző palota napjainkig a Nagykörút egyik legimpozánsabb épülete. Architektonikai és homlokzati kialakítását elsősorban a neobarokk hatás jellemzi.

A főbejárat az aulán keresztül egy négyszög alaprajzú, olaszos hangulatú palotaudvarba vezet, amelyet három oldaláról négyszintes loggia szegélyez. A földszint nagy részét a magyar főváros azóta is egyik legszebb neobarokk enteriőrje, a háromhajós, többszintes, erkélyekkel, karzatokkal tagolt, csavart oszlopokkal és árkádívekkel, a szinteket szobordíszes lépcsőkkel áthidaló New York kávéház foglalja el.

Az emelet leghátsóbb részében pedig mostantól a még komplexebb gasztronómiai élményt kínáló Fehér Szalon helyezkedik el.

A Fehér Szalon pontosan úgy néz ki, ahogy egy palotán belül elhelyezkedő étteremnek ki kell néznie. Páratlanul díszes és elegáns.

Ahhoz, hogy eljussunk az étteremig, gyakorlatilag az egész épületen végig kell sétálni, és képtelenség nem meghatódni közben. Óriási terek, gigantikus festmények, arany és bársony mindenhol. Aztán megérkezünk a leghátsó, legvilágosabb terembe, és még jó pár perc kell, míg feldolgozzuk az élményt, és belekényelmesedünk a kanapéba, meg a zongorista játékába.

Az étterem nagyon friss. Egyelőre még csak a szállóvendégeknek nyitott meg, de tavasz elejére tervezik a mindenki számára elérhető nyitvatartás kialakítását.

A menü két séf összehangolt munkájának köszönhető: Wolf András a corporate chef pozíciót tölti be, míg Bíró Dániel az executive chef.

Wolf András 2009 óta a New York kávéház és a Salon étterem executive chefje. Szakmai munkásságát lehetetlen a teljesség igényével, röviden összefoglalni, de sokaknak bizonyosan a Séfek Séfe című tévéműsorból lehet ismerős.

A sors furcsa fintora, hogy öt évet töltött Bíró Lajos mellett a Bock bisztróban, most pedig Lajos fiával, Dániellel dolgozik együtt ezen az új koncepción.

Bíró Dániel azonban nem csak valaki fia. A családi kötelékek tisztelete mellett régóta a saját útját járja. Több kontinensen és országban is élt és dolgozott, és ázsiai emlékeiből ma már éppúgy merít, mint az osztrák, két Michelin-csillagos helyen tapasztaltakból.

A menü abszolút magyaros alapokon nyugszik, pár nemzetközi fogással megspékelve.

Választhatunk à la carte étlapról, de van egy fix menüsor is, ami végigvezet bennünket a hely esszenciális ízein.

Többen örülni fognak ha azt mondom, hogy ez nem fine dining, hanem inkább casual dining. Ami a nagyobb adagokban és a biztonságosabb ízkombinációkban mutatkozik meg leginkább.

Persze az előétel előtt itt is érkezik egy fantasztikus hagymás vaj, tökéletes kenyérrel. Na meg amuse-bouche, aminek a központi eleme a préselt sertéspofa. Ebben a falatban már érezni lehet, hogy milyen úton indulunk el.

Tradíció és játékos újdonság egyben.

Az előételem a magyar konyha megunhatatlan kincse, hízott kacsamáj volt.

Mellette birsalma-variációk kamillával, mézharmattal és konyakkal ízesítve, házi brióssal szervírozva.

A borpárosításnak már ennél a pontnál nagyon örültem, hiszen az Áts Pince édes cuvée-je fantasztikusan passzolt a májhoz.

De számomra a vacsora tetőpontja ezután következett!

Nem hiszem, hogy valaha találkoztam hasonló, bajai korhely halászlével.

Hiszen itt a korhelyes savanykásságot egy ázsiai csavar, a kimchi szolgáltatta. Füstös ízű, grillezett ponty is került bele, és az ízeket tovább bonyolította a marokkói citrom, na meg az, hogy ereje is volt a levesnek (amire amúgy udvariasan fel is hívta a pincér a figyelmemet, még a fogyasztás előtt).

Szóval ebben a levesben minden benne van! A magyar gyökerek, és a chef ázsiai vonzalma tökéletes harmóniában.

Itt már éreztem azt is, hogy nem aprócska adagokat fogyasztottam eddig, pedig a nagy hús még hátra volt.

Mangalicakaraj érkezett dödöllével. Az extra ízt pedig a ramen velouté adta.

Én határozottan támogatom ezt a stílust, amikor az elegáns környezet és tálalás ellenére nem faragnak le az ízekből. Berobban a szájba minden étel, ahogy kell!

A Bock Pincészet Syrah-ja pedig szintén telitalálat. Ez egy elég nemzetközi fajta, de mi magyarok is abszolút büszkék lehetünk rá.

A desszert kevés esetben fér belém komfortosan. Ilyenkorra már a legtöbbször elfáradok. Érezhette ezt a chef is, és a menüben található császármorzsa helyett inkább egy mákos gubával lepett meg.

Első ránézésre mondjuk inkább egy újabb előételnek, vagy tavaszi rügyfakadásnak tűnt a tányérom.

De ez a játékos kinézet jól meg is fogott, és vitt is magával az utolsó falatig. Végül pedig csak megtaláltam a tésztába töltött, mákos krémet, és a klasszikus "mákosgubásságot".

Természetesen búcsúzóul érkeztek még édes falatok, és vacilláltam egy darabig, de végül kávét is kértem kilépő gyanánt.

Nagyon ajánlom ezt a lépést nektek is, mert így a kávéház hangulata is belecsúszik egy picit a vacsorába.

És lehet-e szebben zárni egy ilyen elegáns és finom vacsorát, mint egy Zsolnay búzavirág mintás csészéből elszürcsölt kávéval?

Szöveg és képek: Vass Adrienn

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


GASZTRO
A Rovatból
350 forintos sör és 1500 forintos meleg étel – megnéztük a Csárdafesztivált a Vörösmarty téren
Mi is megkóstoltunk pár olcsóbb menüt, és pozitívan csalódtunk a minőségben.

Link másolása

A Szent István Nap programsorozat keretében tegnap óta tart a Vörösmarty téren a Csárdafesztivál, ahova az ország több pontjáról érkeztek csárdák, és kínálják most egy helyen az államalapítás tiszteletére magyaros fogásaikat.

A finom falatok mellett a színpadon néptáncosok, népzenészek és népi mesemondók gondoskodnak a jó hangulatról.

Valamint kézműves kirakodóvásártól is hangos a tér másik fele.

Bár ez a környék a külföldi turisták egyik kedvelt központja, most mindenképpen érdemes akár családostul is kilátogatni ide, hiszen az elmúlt időszakban

egy fesztiválon sem találkoztunk ennyire baráti árakkal, mint amit a Csárdafesztivál kínál.

Ingyenes programok és fix áras ételek

Tavaly mintegy 14 ezer ember látogatott ki a Csárdafesztiválra, ahol csaknem 6000 adag étel és 7000 adag sör fogyott. Így nem volt kérdés, hogy az idei évben is hasonló koncepcióval kerül megrendezésre.

A színpadi programok már 11 órától kezdődnek, és estig tartanak. De ami ennél is vonzóbb, azok az igazán alacsony árak, amivel a Szent István Nap több helyszínén is találkozhatunk.

Az első meglepetés a repohár volt, ami ingyenesen kapható.

És ha nem visszük haza szuvenír gyanánt, akkor újrahasznosító pontokon hagyhatjuk őket.

A második szájtátós pillanat a Bisztró kínálatát tanulmányozva kapott el minket.

Egy ásványvíz 190 Ft, egy doboz sör 350 Ft és egy perec 300 Ft-ba kerül.

Szent István Nap fix áras termékei:

Szentkirályi Ásványvíz (szénsavas és szénsavmentes): 190 Ft

Extra dús ásványvíz (1dl): 99 Ft

Pepsi Cola (0,5l): 320 Ft

Pepsi Max (0,5l): 320 Ft

Dobozos Borsodi (0,5l): 350 Ft

Csapolt Borsodi (0,4l): 350 Ft

Kancellár bor (1 dl): 220 Ft

Nobilis Irsai pálinka (4cl): 750 Ft

Pirulo görögdinnye alma jégkrém (73ml): 390 Ft

Bécsi perec (kb. 100gr): 300 Ft

Pogácsa (kb. 80 gr): 275 Ft

A szervezők célja, hogy a Szent István-napi étel- és italkínálat mindenki számára elérhető és megfizethető legyen. A költségek meghatározásakor kiemelt szempont volt, hogy a kiskereskedelmi árak legalacsonyabb zónájába essenek, így az ásványvíz, a sör és a perec ára változatlan a tavalyihoz képest, a további termékek ára pedig csak minimálisan növekedett, de továbbra is jóval a piaci ár alatt érhetőek el a rendezvény ideje alatt.

A Szent István Nap termékeit árusító hivatalos partnereket egy jól látható, Szent István Nap-logóval ellátott matrica különbözteti meg a nem hivatalos partnerektől. Itt megtalálhatók a Szent István Nap hivatalos termékei, illetve a további fix áras árukínálat is.

A Csárdafesztivál további különlegessége, hogy mindegyik csárdánál kapható egy meleg étel, ami mindössze 1500 Ft-ba kerül.

És bár az előbb kiemelt kategóriákon felül rengeteg más is kapható a pultoknál, a többi ételnél nem árt figyelni a kiírt árakat, nehogy kellemetlen meglepetés érjen minket a fizetésnél.

A nem fix áras termékek között ugyanis található kürtőskalács 2500 Ft-ért, halászlé 5500 Ft-ért, marhaoldalas 9000 Ft-ért, vagy szarvaspörkölt 6500 Ft-ért.

Jó hír továbbá a készpénzt használóknak, hogy sok fesztivállal ellentétben itt nem csak kártyát fogadnak el.

Nem csak olcsó, de finom is

Ha már adott volt ez az 1500 Ft-os kategória, mi ezek közül próbáltunk ki párat, és határozottan pozitívan csalódtunk.

A csárdák nem próbálták valami olcsó aprósággal kijátszani a rendszert.

Változatos ételek kaphatóak ezért az összegért, és az adagok is barátságosak.

A csárdák és fixáras termékei:

Tanya Csárda / Bujdosó Székely Vendéglő - ház sültkolbász kenyérrel és mustárral

Fehértói Halászcsárda - haltepertő lilahagymával és kenyérrel

Udvaros Csárda - spenóttal töltött csirkemell, hagymás burgonyával

Monorierdei Tanya Csárda - csirkepörkölt tésztával 

Gemenci Bográcsos - csirke brassói 

Nagykúria Csárda - csülök pékné módra

Kővári Lángosház - natúr lángos

Mi a haltepertőt (Fehértói Halászcsárda), a sült kolbászt (Bujdosó Székely Vendéglő) és a csirkés -burgonyás ételt (Udvaros Csárda) kóstoltuk meg, és mindegyiket kiadósnak és ízletesnek találtuk.

1500 Ft-ért már egy menüt sem lehet kapni a belvárosban, szóval a Vörösmarty tér közepén falatozni ezeket, igazán egyedülálló élmény.

Ráadásul azokra is gondoltak, akik nem itt fogyasztanák el az ételt. Lehet vásárolni elviteles dobozt és szatyrot is (de ha rám hallgattok, visztek magatokkal, és abban kéritek).

Csárdafesztivál

2023. augusztus 18-20.

1051, Vörösmarty tér

Programok:

Augusztus 19., szombat

11:00 - 12:00 – Tágasságot Nekünk is!

12:00 - 13:00 – „Csípd meg, fogd meg, eredj utána!” - György vitéz és a kecskéjét kereső pásztor története

13:00 - 14:00 – Jó ebédhez szól a nóta - Lugosi Katalin nótaénekes és Buday Sándor és Zenekara

14:30 - 05:15 – Rézeleje Fanfárosok - fúvós világzenei koncert

15:30 - 16:45 – Egy hazában sokszínűen

17:00 - 18:00 – 20-as évek slágerei, ifj. Berki Béla és zenekara, közreműködik Szende Szilvi és Peller Károly

18:30 - 19:30 – FALU

20:00 - 21:00 – Pál István Szalonna és bandája koncert

21:00 - 22:00 – Asztali Muzsika

Augusztus 20., vasárnap

11:00 - 11:30 – Felvidéki Citera Zenekar koncertje

11:30 - 12:30 – Magyar nóta - Dócs Péterrel és Kalina Enikővel

11:30 - 12:30 – Kalina Enikő és Dócs Péter magyar nóta énekesek műsora

13:00 - 14:00 – Szilvási Gipsy Band koncertje

14:00 - 15:00 – Magyaroké

15:15 - 16:00 – Cigányzene és Jazz

16:30 - 17:30 – Járd ki lábam, járd ki most! - Vadrózsa táncegyüttes műsora

18:00 - 20:00 – Csárdák - dialektusok

19:00 - 20:00 – Asztali Muzsika

Link másolása
KÖVESS MINKET:

GASZTRO
A Rovatból
Michelin-csillaggal felérő elismerést kapott egy esztergomi kávépörkölő üzem
Az esztergomi Pacificaffé Kenyából szerzi be a kávét, amit kisebb adagokban pörkölnek meg a jobb minőség érdekében.

Link másolása

Ahogy egy erős reggeli eszpresszó, úgy fújt ébresztőt augusztus 3-án a nemzetközi kávékereskedők világában a Körmendy Sándor vezette a Pacificaffé. A kávépörkölő üzem a „Kenya Gicherori” és a „Ház kávéja” elnevezésű tételeivel nyerte el az 500 fős zsűri tetszését a világ egyik legrangosabb élelmiszeripari versenyében.

A kétcsillagos minősítés, amit a „Kenya Gicherori” kávé, és az egycsillagos minősítés, amit pedig a „Ház kávéja” nyert el komoly sikernek számít a nemzetközi kávés iparágban. Az olasz, francia, német és brit mezőnyben ehhez hasonló magyar eredményre az 1994 óta megrendezett Great Taste Awards történetében mindössze egy alkalommal volt példa.

A Great Taste Awards-ra idén 35 kategóriában 12 ezer terméket neveztek be szerte a világból. A versenyművek lefedik a teljes gasztronómiai palettát. Többek között húsáruk, tejből készült kézműves remekek, csokoládék és művészi szinten pörkölt kávék kerültek a londoni zsűri asztalára. A díj jelentőségét jól mutatja, hogy a séfekből, ételkritikusokból és gasztro-bloggerekből álló testület márciustól júniusig kóstolta a benevezett portékákat, mielőtt eredményt hirdetett.

„A Great Taste Awards legnagyobb erénye az, hogy az iparági óriások és a kicsik teljesen egyenlő eséllyel indulnak. A versenyen a zsűri a beküldő nevét nem ismeri és a csomagolást sem veszik figyelembe. Kizárólag az íz számít” – mondta Körmendy Sándor, a Pacificaffé alapító tulajdonosa, aki már 2021-ben és 2022-ben is csillagos minősítést szerzett a londoni eseményen.

A Great Taste Awards minősítési rendszere a Michelin-csillagéhoz hasonló: egy, kettő, illetve három csillaggal értékelik a legjobbnak vélt termékeket. Két csillagot például a benevezett delikát termékek maximum tíz százaléka érhet el. Ezt sikerült teljesítenie a magyar piacon évente átlagosan 100 tonna minőségi kávét pörkölő Pacificaffé csapatának, akiknek a „Kenya Gicherori” nevezetű versenyművéből a gyümölcsös jegyeket emelte ki a zsűri.

„Kivételesen jó egyensúlyt mutat, sűrű, lédús testességgel rendelkezik, lekváros állagot ad, de nem ízesít lekvárosan. A hosszú lecsengés rendkívül kellemes, természetes gyümölcsös édességgel telített, amit mindannyian imádtunk” – többek között ez állt a Great Taste Awards értékelésében, megemlítve a Cabernet Sauvignon borokra jellemző tannin jegyeket is.

Nem kell aranyárat fizetni a legjobb kávékért

Körmendy Sándor egy 16 ezer hektáron gazdálkodó kenyai kisbirtokról szerezte be a kétcsillagos díjnyertes, 100 százalékos Arabica kávé alapanyagát. Az „AA” minősítésű, vulkanikus talajból származó, 12 százalékos nedvességtartalmú kávészemeket úgynevezett „afrikai ágyon”, azaz az egyenlítői napsütés alatt szárították ki, mielőtt az esztergomi pörkölő üzembe került volna.

„Naponta 25-30 pörkölést végzünk, szándékosan nem mázsás kapacitásra képes gépek segítségével. Minél kisebb ugyanis egy berendezés, annál kifinomultabban lehet vele pörkölni” – emelte ki Körmendy Sándor, aki az elmúlt tíz év kemény munkájának tudja be azt, hogy a magyar pörkölésű kávé is oda kerülhetett a világ legjobbjai közé.

Az egykor dj-ként dolgozó, ma már húszféle kávét pörkölő ötfős üzem vezetője úgy látja: a nemzetközi hírnevet szerző magyar éttermekhez hasonló sikertörténet állhat a friss hazai kávét pörkölő cégek előtt is. A szakember szerint ehhez az kell, hogy a fogyasztók és a vendéglátóipar szereplői fejében sikerüljön néhány tévhitet eloszlatni.

A vásárlók körében elsősorban azt, hogy a sokkal jobb minőségű kávé nem feltétlenül drágább. A Pacificaffé kétcsillagos, díjnyertes kenyai arabica kávéjához például 13 ezer forintos kilónkénti áron hozzá lehet jutni, ami nem sokkal több, mint amennyit a legkedveltebb olasz márkákért kérnek el a boltokban. Körmendy Sándor emellett a kínálati oldal szerepét is meghatározónak tartja.

„A fogyasztók ízlését a legjobban az éttermek, kávézók, pub-ok képesek befolyásolni. A célunk az, hogy a vendéglátóipar szereplői is felismerjék, hogy ha egyedi kávét kínálnak a vendégnek, az nem hátrányt, hanem éppen előnyt jelent!” – hangsúlyozza a 2011-ben alapított, 750 négyzetméteren működő kávépörkölő üzem tulajdonosa, aki azt szeretné elérni a következő öt évben, hogy a „Ház bora” kifejezés mellett a legtöbb vendéglátóhely tartson az ő sikerünkön felbuzdulva „Ház kávéját” is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


GASZTRO
A Rovatból
Különleges sütemény lett idén Budapest desszertje, a zsűrizés anonim módon zajlott
Horváth Eszter, a Sugar Design Cukrászda tulajdonosa elmondta, hogy a cukrászverseny 2022-es győztese által választott idei két kötelező alapanyag a feketeribizli és a tonkabab volt.

Link másolása

A Sugar Design Cukrászda feketeribizlis-tonkababos-feketeszezámos süteménye lett idén Budapest desszertje, amely először az Édes Napok Budapest csokoládé- és édességünnepen kóstolható meg péntektől vasárnapig a Szent István-bazilika előtt.

Az Édes Napok Európa egyik legnagyobb csokoládé és édesség tematikájú szakvására; a Szent István-bazilika előtt több mint negyven kiállító édességeivel találkozhat a közönség - mondta el a Magyar Csokoládé és Édesség Szövetség (Csésze) keddi budapesti sajtótájékoztatóján Rebrus Csaba, a Csésze elnöke, az Édes Napok főszervezője.

Mint kiemelte,

a rendezvény legfontosabb célkitűzése, hogy segítse a magyar cukrászatok, édességmanufaktúrák megerősödését, népszerűsítését. Az a szándékuk, hogy erősítsék a minőségi édességfogyasztás kultúráját és a tömegáruk mellett a különleges hazai produktumokra fókuszáljanak

- jegyezte meg.

Ehhez a célhoz járul hozzá a Budapest desszertje cukrászverseny is. "Nem tudjuk ugyanis elfogadni, hogy a vendéglők étlapjairól elkopjanak a magyar desszertek" - fogalmazott a főszervező.

Rebrus Csaba hangsúlyozta, hogy a zsűrizés anonim módon zajlott, a bírálók is csak a pontszámok összesítése után ismerték meg a győztes kilétét.

A zsűri által kiválasztott sütemény hagyományosan az Édes Napokon debütál minden évben, így a készítők rögtön visszajelzést kaphatnak a fogyasztóktól - tette hozzá.

Horváth Eszter, a Sugar Design Cukrászda tulajdonosa elmondta, hogy a cukrászverseny 2022-es győztese által választott idei két kötelező alapanyag a feketeribizli és a tonkabab volt.

Süteményüket alul feketeszezámos piskóta alkotja, amelyet feketeribizlis puha zselével töltöttek be, erre tonkababos, áfonyás feketeribiszke mousse kerül belga étcsokoládé ganache-sal és ropogós krokantpralinéval. Mivel a feketeribizli igen aromás és savas gyümölcs, ezért áfonyával párosították, amelyhez nagyon jól passzol a tonkabab

- mutatta be az édességet.

Mint hozzátette, Vaslóczki Orsolyával, a Sugar főcukrászával együtt Japánban kóstoltak először feketeszezámos süteményt, és azonnal beleszerettek az ízébe. A szezám jól harmonizál a savas gyümölcsökkel, ezért választották a piskótához, amelyhez liszt helyett pirított feketeszezámot használtak, a piskóta így gluténmentes lett.

Horváth Eszter kiemelte a desszerthez felhasznált, 65 százalékos kakaótartalmú különleges bio étcsokoládét, amely Madagaszkár északi részén, tamarindfák között termesztett kakaóbabokból készül, és egyedülállóan gyümölcsös ízjegyekkel rendelkezik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


GASZTRO
Te észrevetted, hogy megváltozott a McDonald's Sajtburgere?
De a dupla sajtburger, a McRoyal és a Big Mac sem a régi.

Link másolása

Az Egyesült Államokban először 56 évvel ezelőtt, Magyarországon pedig 35 éve, a Régiposta utcai McDonald’s étterem megnyitásakor kóstolhattak bele a Sajtburgerbe és a Big Macbe a vásárlók.

A recept, az összetevők és az elkészítési mód azóta nagyjából változatlan maradt.

Viszont nagyjából a nyár eleje óta fokozatosan vezettek be változtatásokat, és mostanra az összes magyar étteremben megújult formában érhető el a Sajtburger, a Dupla Sajtburger, a McRoyal és a Big Mac is.

Még forróbb húspogácsa, olvadtabb sajt, ízletesebb zsemle

A változás nem az alapanyagokat érintette, hanem a konyhatechnika fejlesztésével valósult meg. Azért vett több hónapot igényben, mert minden üzletnek át kellett állni rá, és a személyzetet is be kellett tanítani.

Tehát aki szemfüles volt, már a nyáron érzékelhetett újdonságokat.

Az egyik legfontosabb változás a marhahús sütésében történt. Az új folyamat lehetővé teszi, hogy a húspogácsa még forróbban kerülhessen a szendvicsekbe.

A Sajtburger és a Big Mac esetében pedig a só és bors mellett már a hagymát is a grillen szórják a húspogácsákra.

Ez elég látványos, mert így a hagyma sokkal frissebb, ropogósabb marad, és az íze is erőteljesebb marad.

A Big Mac esetében is van egy hatalmas változás: a szósz mennyiségét konkrétan másfélszeresére növelték.

Az új temperálásnak, és a forróbb húsnak köszönhetően a marhahúsos burgerekbe kerülő sajt még olvadtabb, mint korábban.

A felhasznált zsemlék egy megújult receptúrának köszönhetően még ruganyosabbal és ízletesebbek lettek.

A zöldségek (paradicsom és jégsaláta) pedig közvetlenül a hűtőből kerülnek a szendvicsekbe.

A saláta állagán ez egészen erősen észrevehető. Konkrétan többnek tűnik, pedig csak frissebb, ropogósabb.

Te észrevetted ezeket a változásokat?

Link másolása
KÖVESS MINKET: