Eljárás indult egy Győrben élő, rendszeresen féltékenykedő, erőszakos férfi ügyében, aki 2016 tavaszán egy helyi szórakozóhelyről a vállára véve vitte ki az élettársát, mivel a nő még nem akart hazamenni. Ezek után a nőt hazafuvarozta, belökdöste a szobába, bezárta a lakás ajtaját és elvette a nő kulcsát, telefonját. Ezt követően szidni kezdte, majd a falhoz vágta - írja a 24.hu.
Mikor a nő megpróbált elmenekülni, felemelte és a kanapéra lökte és egy szobában tartotta fogva.
Később is volt hasonló eset: 2017 nyarán a férfi előzetes bejelentés nélkül ment a barátnőjéhez, ahol felháborodott azon, hogy a nő mással telefonál. A férfi ezt követően szidni kezdte, majd beráncigálta a hálószobába. A nőnek többször is sikerült kiszabadulnia a hálószobából de a férfi mindannyiszor visszavitte. A nő nagy nehezen eljutott a eljutott a bejárati ajtóig, azon próbálta a férfit kitessékelni. Ezt észrevette a szomszéd, végül ez állította meg a támadót.
Később szakítottak, ám a férfi ezek után négy hónapon át zaklatta a nőt azzal, hogy ki akar békülni.
Ha a közvetítői eljárás eredményeképp a férfi és a nő megegyezik, és a fiatal férfi a bűncselekmény következményeit jóváteszi, az ügyészség az eljárást megszünteti.
Felminősítette Magyarországot a Fitch Ratings. A nemzetközi hitelminősítő péntek éjjel Londonban bejelentette, hogy
egy fokozattal "BBB"-re javította a devizában és forintban fennálló hosszú futamidejű magyar államadósság-kötelezettségek besorolását az eddigi "BBB mínusz"-ról. Az új osztályzat kilátása stabil.
Ehhez fűzött indoklásában a cég kiemelte: saját számítási módszere alapján a hazai össztermékhez (GDP) mért nettó külső magyar adósságráta a 2013-2017-es időszak 34,4 százalékos átlagáról tavalyig 10,2 százalékra csökkent.
A Fitch megjegyzi, hogy a listáján hasonló besorolással szereplő szuverén adósok nettó külső adósságrátájának mediánértéke jelenleg 7,8 százalék.
A hitelminősítő szerint a magyar külső nettó adósságráta csökkenésének fő okai között van a folyómérleg-egyenleg folyamatos - jóllehet most már szűkülő - többlete, a stabil külföldi működőtőke-beáramlás, valamint az Európai Uniótól érkező folyósítások.
Egy héten belül ez a magyar szuverén adósságkötelezettségek második felminősítése. Múlt pénteken a Standard & Poor's pénzügyi szolgáltató csoport globális minősítési részlege (S&P Global Ratings) szintén egy fokozattal "BBB/A-2"-re javította a hosszú és rövid futamidejű, devizában és forintban fennálló magyar államadósság-kötelezettségek besorolását az addigi "BBB mínusz/A-3"-ról.
A Fitch és az S&P lépése nyomán a három piacvezető globális hitelminősítő közül jelenleg már csak a Moody's Investors Service tartja nyilván Magyarországot a befektetési ajánlású kategória alapszintjén, "Baa3" besorolással.
Kétmillió 700 ezer forintért bérel havonta egy 350 négyzetméteres irodát Áder János alapítványa, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány - tudta meg az RTL Híradó.
A dunaparti ingatlanban, amit a Magyar Nemzeti Bank egyik alapítványától bérelnek, öt munkatárs dolgozik.
A szervezetet 2016-ban alapította Áder János, ám csak 2018 őszétől lett aktívabb, amikor Csepreghy Nándor volt államtitkár lett az igazgató. A kormány először félmilliárd forint támogatást adott az alapítványnak, egy újabb döntés szerint viszont évi másfél milliárd forint jár majd nekik.
A Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány célja egy hosszútávú program kialakítása a klímaváltozás fontosságára való felhívásra.
Dora Ferencet, Alsóhatár polgármesterét, valamint idősebbik fiát, továbbá egy alsóhatári férfit azzal gyanúsít a rendőrség, hogy a kétezres évek második felében öt gyilkosságot is megrendelt Sátor Lajosnál, a csallóközi maffia vezetőjénél. A gyilkosságokat a helyi Nemzeti Bűnüldözési Ügynökség szerint a csallóközi bűnszervezet kivégzőosztagának tagjai hajtották végre.
A polgármestert kommandósok őrizetbe vették. A szlovákiai magyar nyelvű hírportál, a parameter.sk birtokába jutott a most zajló csallóközi maffiaper vádirata: a dokumentum szerint a polgármester még 2008-ban közösen kirándult Sátor Lajossal Olaszországban, ezt 2017-ben maga is elismerte, amikor - akkor még tanúként - kihallgatták. Az olaszországi kiránduláson többedmagával vett részt, Sátor Lajos, és a dunaszerdahelyi maffiavezér legközelebbi emberei is ott voltak.
Sátor ellen 2000 augusztusától egészen 2010 decemberi haláláig nemzetközi elfogatóparancs volt érvényben, mivel ő volt az, aki megszervezte az 1999-es dunaszerdahelyi tízes gyilkosságot.
Évtizedes rejtőzése alatt szabadon járt-kelt hamis iratokkal, és rendszeresen utazott külföldre is. Sátor Lajos a 2000-es évek legelején Alsóhatáron építtetett volna magának egy villát, hogy ott, a külvilágtól távol eső helyen rejtőzhessen legközelebbi emberei társaságában. A villa végül azért nem készült el, mert a rendőrség kiszimatolta az építkezést. A félkész ingatlan ma Dora Ferenc tulajdona, ő már 28 éve tölti be a galántai járásbeli Alsóhatár polgármesteri posztját.