FELFEDEZŐ
A Rovatból

Testbeszédszakértők elárulták, hogy ki a főnök: Putyin vagy Hszi?

Hiába Oroszország volt a házigazda, mégis a kínai fél tűnt dominánsnak. Hszi higgadt államférfiként viselkedett, Putyin pedig végig izgult.
Fotó: Getty Images - szmo.hu
2023. március 24.


Link másolása

A kínai elnök háromnapos moszkvai látogatása egy sor finom utalást tartalmazott, melyek elárulják, hogy valójában ki a főnök, írja a The Sun. Hszi Csin-ping és Vlagyimir Putyin találkozóját alaposan kielemezték a testbeszédszakértők.

A kínai elnök többek között egy „béketervet” mutatott be orosz kollégájának, melynek segítségével lezárhatják az ukrajnai háborút. De a két politikus között szóba került, hogy változóban van a világ, mely egy „új korszak” kapujába érkezett. Testbeszédszakértők szerint azonban hiába Putyin volt a házigazda, valójában végig Hszi irányította az eseményeket.

Erre utalt például az is, hogy a kínai elnök egy pillanattal korábban nyújtotta kezét Putyin felé, amikor közös fotók készülte róluk, hívta fel a figyelmet Karen Leong, a szingapúri székhelyű Influence Solutions ügyvezető igazgatója. Ez egyértelmű jele volt annak, hogy noha Hszi látogatott Moszkvába, mégis ő a domináns fél ebben a kapcsolatban.

Louise Mahler szerint ugyancsak árulkodó volt, hogy a kézfogásnál a kínai elnök keze került felülre. Az ausztráliai testbeszéd- és vezetői viselkedési szakértő rámutatott, hogy az orosz politikus görnyedt háttal, idegesen mozgó lábakkal, ökölbe szorított kézzel és a földet bámulva ücsörgött kínai kollégája mellett, ami a „a mögöttes izgatottságra” utal. Ezzel szemben Hszi Csin-ping nyugodtnak és magabiztosnak tűnt.

A szakértő megfigyelése szerint Hszi higgadt államférfiként viselkedett, aki többször is „idősebb testvérhez hasonlóan nézett a fiatalbbra”. Ez már csak azért is meglepő, mert a kínai politikus néhány hónappal fiatalabb Putyinnál, miközben az orosz elnök kétszer olyan régóta van hatalomban, mint Hszi.

Egy koreai szakértő ugyanakkor megjegyezte, hogy az utolsó kézfogásuk alkalmával mindkét elnök feltűnően kerülte a szemkontaktust. Ez a találkozóval kapcsolatos nagy elvárások jele lehet, miközben mindketten tisztában vannak azzal, hogy a politikában valójában nincs helye barátságnak.

Feltűnő volt továbbá az is, hogy a kínai elnök a látogatás alatt alig hozta szóba az ukrajnai háborút.

Hszi Csin-ping volt az első politikus, aki hivatalosan Moszkvába látogatott azután, hogy Vlagyimir Putyin ellen háborús bűnök elkövetése miatt elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Büntetőbíróság.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk



Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:



Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:



Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET: