FELFEDEZŐ

Mindegy, hogy mennyit ivott, több mint egy évig képtelen volt pisilni egy londoni nő

Olyan ritka betegségben szenved Elle Adams, mely elsősorban a fiatal nőket érinti. Az orvosok még azt sem tudják, hogy mitől alakul ki ez a szindróma.

Link másolása

Hiába próbált pisilni egy 2020 októberi reggelen egy londoni nő, képtelen volt rá. Elle Adams ezután kórházba ment, ahol kiderült, hogy egy liter vizelet gyűlt össze a húgyhólyagjában, miközben a nőké csak ennek a felét képes tárolni, írja a LADbible.

Az orvosok azonnal katétert vezettek a fiatal nő hólyagjába, majd napokkal később meg is tanították arra, hogyan tudja mindezt elvégezni saját magának. Innentől kezdve 14 hónapba telt, mire az orvosok rájöttek, hogy mi okozza szokatlan állapotát.

Elle Adams

a rendkívül ritka és elsősorban fiatal nőket érintő Fowler-Christmas-Chapple szindrómában szenved, ezért képtelen normális úton kiüríteni a húgyhólyagját. A vizelési rendellenességek betegségcsoportjába tartozó állapotban szenvedők önkatéterezésre szorulnak. A betegség kialakulásának oka egyelőre nem ismert.

Az orvosok semmi jóval nem kecsegtették a fiatal nőt, akinek legnagyobb esélye a keresztcsonti ideg stimulációja volt. Az eljárás hasonló elven működik, mint a pacemaker, csak itt a záróizmok ingerlése történik egy vékony huzal segítségével.

A műtétet idén januárban hajtották végre. Elle Adams elmondása szerint állapota sokat javult, de nem gyógyult meg teljesen. Mostanra az önkatéterezés mértéke a korábbi felére csökkent, ami számára már így is nagy eredmény. Néhány hónappal a beavatkozás előtt még ez is elérhetetlen célnak tűnt számára közel két év szenvedés után.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
Kommentelők világosították fel Szentkirályi Alexandrát, hogy egy döntőt látott szerdán a Puskás Arénában
A kormányszóvivő várta, ki jut tovább.

Link másolása

A kormányszóvivő a közösségi oldalán osztott meg egy képet, melyen ő látható a budapesti stadionban. Azt írta hozzá:

„Egy újabb európai kupadöntő a Puskás Arénában! Ki fog tovább menetelni, a rekordbajnok Sevilla, vagy José Mourinho AS Roma-ja?!”

A kommentelők azonnal felvilágosították, hogy tévedésben van:

„Mivel ez a döntő, senki se menetel tovább, pont annyit értetek ehhez is, mint a kormányzáshoz.”

„"Ki fog tovább menetelni?" Amúgy nem szóltak hogy ez egy döntő, de írod is "Egy újabb európai kupadöntő a Puskás Arénában!"? A meccs végén szólok hogy ki nyert!”

„Hm nem okos. Ez a döntő senki nem menetel tovább. Megvillant a Fidesz-IQ."

„Kedves Alexandra! Tájékoztatni szeretnélek arról itt már nem fog menetelni tovább senki sem mivel ez már az Európa Liga döntője. Itt az derül ki ki lesz a sorozat végső győztese.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
Putyin fontos titkát kotyogta ki véletlenül egy orosz balerina az Instagramon
Anasztázia Volocskova azon dühöngött az Instagramon, hogy az otthona közelében található katonai bázishoz közel robbantottak az ukránok.

Link másolása

Az Instagramon akadt ki az állítólagos ukrán dróncsapások miatt egy korábbi orosz balerina, aki azzal a lendülettel véletlenül egy orosz haditikot is elkotyogott, írja a Daily Star. Anasztázia Volocskovát húsz éve azért rúgták ki a Bolsoj társulatából, mert a Nagy Színház vezetése túl magasnak és túl kövérnek találta a 173 centiméteresre nőtt és akkor nagyjából 50 kg súlyú balerinát.

Az időközben modellkarriert befutó és influenszerré lett művész még május 30-án posztolt meggondolatlanul a közösségi oldalára arról, hogy az otthona közelében található katonai bázisnál elrepült egy feltételezett ukrán drón. A történtekről készült videóról szóló posztban ezt írta:

„Ó, emberek! Két órával ezelőtt ilyen szörnyű robbanásokra ébredtem. Itt van ez a katonai egység, közvetlenül mellettünk Nikolo-Uryupinóban.”

A meggondolatlan balerina nem sokkal később törölte a bejegyzést, de már késő volt, addigra terjedni kezdett az interneten. Az egyik Telegram-csatornán megköszönték neki a segítséget, mivel így már könnyen ki tudták számolni, hogy pontosan hol lehet Putyin egyik titkos katonai bázisa.

„Az adatainak köszönhetően megállapítottuk, hogy Volocskova háza 1,5 kilométerre van a 11105-2-es orosz katonai egységtől.”

A 47 éves Volocskova korábban nyíltan kiállt a Krím 2014-es elcsatolása ellen és kijelentette, hogy számára a félsziget mindig is Ukrajna része marad. A jelek szerint azonban meggondolta magát, és most már az oroszokat támogatja a tavaly február óta zajló háborúban.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Mikróban próbált tojást buggyantani egy nő, szénné égett az arca
A brit anyuka egy TikTok-trendet követve kísérletezett egy új recepttel, de gyorsan megbánta. Égési sérülésekkel került a sürgősségi osztályra.

Link másolása

Shafia Bashir arra figyelmeztet másokat TikTok-oldalán, hogy kerüljék el azt a népszerű online receptet, amely szerint mikrohullámú sütőben kell elkészíteni a buggyantott tojást. Ő maga kipróbálta, és nagyon nem lett jó vége.

A 37 éves brit anyuka azt mondta, pontosan követte a receptben leírtakat: egy nyers tojást tett egy bögre forrásban lévő vízbe, amit aztán a mikróban melegíteni kezdett. Miután kivette a mikrohullámú sütőből a bögrét és beletett egy kanalat, a tojás szökőkútként az arcába robbant, súlyosan megégetve a bőrét.

„Szörnyű és gyötrelmes volt” – mondta Shafia a fájdalmas élményről.

A baleset után a brit nő megpróbálta lehűteni a bőrét a csap alatt, de végül a kórházban kötött ki. Szerencséjére nem alakult ki hegesedés az arcán, amely egy hónap alatt teljesen meggyógyult.

Lapozz a cikk folytatásához!



Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
Csak borsos felárért vihették volna fel a péksüteményt az utasok a Ryanair egyik járatára, ezért inkább kidobták az édességet
A légitársaság szerint az étel meghaladta a kézipoggyász korlátját, míg mások azt mondják, más gépeken ilyenért nem kérnek külön pénzt.

Link másolása

Nagy felháborodást váltott ki Spanyolországban, hogy egy párnak 45 eurót (mintegy 17 ezer forintot) kellett volna fizetnie azért, hogy péksüteményt vihessen fel a Ryanair egyik járatára.

A két utas a Baleár-szigeteki Palma de Mallorca repülőtéren hagyományos mallorcai péksüteményt, ensaimadát, más néven spanyol brióst szeretett volna felvinni a fedélzetre a kézipoggyászával.

A Ryanair arra hivatkozva, hogy az étel meghaladta a kézipoggyász korlátját, 45 eurót kért azért, hogy a péksütemény felengedjék a gépre.

Ekkor az utasok úgy döntöttek, nem fizetnek ilyen magas díjat, ezért inkább eldobták az ensaimadát.

Az esetből botrány kerekedett, Iago Negueruela, a Baleár-szigetek turisztikai minisztere pedig találkozóra hívta a Ryanair vezetését és a helyi péksütemény-készítők szövetségét „a helyi termékek védelmében és mindenfajta diszkrimináció elkerülése érdekében”.

Lapozz a cikk folytatásához!



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk