A New York Times nagy felfedezése: a magyar mákos tészta – igaz, egy kis csavarral
Izgalmas ételkülönlegességet mutatott be a The New York Times gasztrórovata. A Facebookon is megosztott leírás szerint az étel a 16. század elejéről származik, és a parasztok körében különös népszerűségnek örvendett. Majd „megfizethetősége és vonzereje miatt gyorsan növekedett a népszerűsége” – teszik hozzá.
Bizony, ez a nálunk mindennapos étel, sokunk gyerekkorának kedvence az USÁ-ban igazi kuriózumnak számít. Részben persze azért, mert a mák nem mindenhol annyira elterjedt étel, mint a környékünkön.
A lap meg is jegyzi, hogy a mákos tészta főleg Magyarországon, valamint Kelet- és Közép-Európa egyes részein vált rohamosan népszerűvé.
A The New York Times cikke szerint a jó mákos tészta hozzávalói a következők:
- 34 dekagramm tojásos tészta,
- fél csésze (1,2 deci) mák,
- hat evőkanál kristálycukor,
- öt evőkanál vaj, öt egyenlő részre osztva,
- só.
Persze a világhírű lap itt nem veszi figyelembe, hogy az igazi jó mákos tésztához a nagymama gyúrja a tésztát, frissen. Azt azért így is megjegyzik, hogy az étel minősége erősen függ a tészta jellegétől, és arra is felhívják a figyelmet, hogy mindenképp ellenőrizzük a mák szavatosságát a készítés előtt.
A kommentszekcióban sok honfitársunk és több szomszédos országbeli megjegyzi, hogy a menzák elmaradhatatlan étele volt az, amit itt egzotikus ételkülönlegességként tálalnak. Míg többen megjegyzik, hogy mákból akár a recept ötszörösét is elbírja az igazán tuti mákos tészta.