Teljesen új helyzet állt elő Budapesten, ahol az ellenzék 14 kerületet nyert, és mindössze 7 helyen vezeti majd fideszes polgármester a kerületet, 2-ben pedig független, igaz, az ő bejutásokat a Fidesz támogatta.
Minden olyan kerületben, ahol ellenzéki a polgármester, a közgyűlésben is többséget szereztek.
Így van ez azokban a hagyományosan jobboldali kerületekben is, mint az I. vagy a II. kerület. A XXII. kerületben hiába adja a Fidesz a polgármestert, Karsay Ferencnek ellenzéki többségű testülettel kell majd együtt dolgoznia.
És ugyanez igaz Szabados Ákosra is, aki eredetileg szocialista politikus volt, de idén fideszes támogatással nyert. Vagyis neki is az ellenzéki összefogás jelöltjeivel kell majd egyezkednie, ha többséget akar szerezni például a költségvetés elfogadásához.
Egyértelmű többsége a fidesznek mindössze négy kerületben van: a Belvárosban, a Hegyvidéken, a XVI. és a XVII. kerületben.
A Fővárosi Közgyűlésben is biztos többsége lesz Karácsony Gergelynek, amennyiben egységes marad az ellenzék, 18-15-ös szavazati aránnyal keresztülviheti a terveit.
Azt már tegnap este bejelentette, hogy a lehető leghamarabb elfogadtat egy antikorrupciós csomagot, valamint kihirdeti a klímavészhelyzetet.
Az ellenzék a Budapest körüli települések többségében is nyerni tudott.
Így Budaörs, Pilisvörösvár, Érd, Göd, Százhalombatta, Szentendre, Szigetszentmiklós és Vác élén is ellenzéki polgármester áll majd, ellenzéki többségű testület élén.
Törökbálinton pedig a fideszes polgármester úgy járt, mint Karsay Ferenc, vagyis pártja kisebbségbe került a közgyűlésben.
A kisebb vidéki városokban és a falvakban ugyanakkor betonszilárd a fidesz helyzete.
A polgármesteri szavazólapok és néhány körzetben a képviselőjelöltek szavazólapjának újraszámlálását fogja kezdeményezni a győri ellenzéki összefogás – jelentette be a DK, az MSZP, a Momentum, az LMP és a Jobbik alkotta összefogás két képviselője sajtótájékoztatón hétfőn Győrben.
Glázer Tímea, a DK győri szervezetének elnöke felidézte, hogy
a győztes Borkai Zsolt és közte mindössze 641 volt a szavazatkülönbség, az érvénytelen szavazatok száma pedig 1381 volt.
Hozzátette: tartozik annyival a választópolgárainak, hogy kezdeményezi a polgármesteri szavazatok újraszámlálását, főleg olyan választókerületekben, ahol szoros eredmény született - írja a 24.hu.
Pollreisz Balázs, az MSZP győri szervezetének elnöke elmondta, hogy az újraszámolandó választókerületek számát még nem tudják, egyelőre a jegyzőkönyvek átvizsgálásánál tartanak.
Ismét a független Pásztor Béla lett Veresegyház polgármestere a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékának összesítése után - írja az MTI. Pásztor Béla 81 éves és 54 éve irányítja a települést.
1965-től tanácselnök volt, 1990-től polgármester. Ez rekordnak számít, ilyen hosszú ideig még senki nem vezetett egy települést az országban. A polgármester a közösségért végzett több évtizedes munkájáért idén Magyar Örökség díjat kapott.
A jelöltek sorrendje:
1. Pásztor Béla (Független) - 75,53 százalék (5228 szavazat)
2. Simon Tamás (FIDESZ-KDNP) - 18,55 százalék (1284 szavazat)
3. Veres Károly (Független) - 5,92 százalék (410 szavazat)
A magyar tőzsde a pénteki nagy emelkedés után lejjebb került ma délelőtt: a BUX 211 pontos mínusz mellett 0,5 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek közül egyedül a Richter volt képes minimális erősödésre — írta meg a Portfolio.
A portál hozzáteszi, hogy az Opus, vagyis Mészáros Lőrinc hatalmas tőzsdei cége teljesített a leggyengébben hétfő délelőtt. 104,49 millió forintos forgalom mellett esett,
ezzel az Opus a második legforgalmasabb részvény ma délelőtt a magyar tőzsdén az OTP után.
Mészárosék hétfőn, tőzsdenyitás után 14 milliárd forintot veszthettek - teszik hozzá.
Az egykor Mészáros, jelenleg a Jászai Gellért többségi tulajdonában lévő 4iG is helyzete sem jobb: a társaság részvényárfolyama 2,6 százalékot esett.
A Napi.hu azt írja: a Mészáros és Orbán Viktor miniszterelnök vejének Tiborcz Istvánnak a közös érdekeltségébe tartozó Appeninn is rosszul kezdett, 2,55 százalékot esett az árfolyama, ez azt jelenti, 1,2 milliárd forintot csökkent a cég értéke.
Domokos Ágnes, a Demokratikus Koalíció színeiben indult a képviselőségért Óbuda-Békásmegyer 15. számú körzetben az őszi önkormányzati választáson, amit végül meg is nyert - írja a 168 Óra.
Az ellenzék közös jelöltje korábban azért is kapott nagyobb figyelmet, mert
a róla készült plakátképeken kísértetiesen hasonlít Orbán Viktor lányára, Orbán Ráhelre, és ezt rendszeresen meg is jegyezték neki.
Domokos Ágnes
Domokos Ágnes updated their profile picture.
"Állandó poén tárgya a környezetemben, hogy hasonlítok Orbán Ráhelre, de szerencsére a külsőségeken kívül nincs hasonlóság"
- mondta korábban a képviselő.
Domokos Ágnest kerületi lakosként a helyi választókerületi elnök kérte fel, hogy induljon a választáson. Állítása szerint a kiválasztásában nem játszott szerepet az, hogy hasonlít Orbán Ráhelre, és a plakáton sem játszottak rá külön erre.